Időt, energiát, sőt még pénzt is spórolhatunk azzal, ha több napra előre megtervezzük az étkezéseinket és elkészítjük az ételeinket. Nem beszélve arról, hogy így sokkal kisebb eséllyel kísért meg minket a közeli gyorsétterem, így aztán a fogyásban is segítségünkre lehet ez a technika.
Ha egy ideje már fontolgatod, hogy te is előre elkészítsd a heti menüdet, ne habozz tovább, lépésről lépésre segítünk, hogy profi legyél.
Először is szánjunk időt arra, hogy átgondoljuk, mennyi napra és hány adag ételt szeretnénk előre elkészíteni. Ahhoz, hogy a leggazdaságosabb menüt tervezzük, a következő szempontokat kell figyelembe venni.
Ehhez fontos megtapasztalni a saját „korlátainkat”, azaz, hogy mi az, amit 2-3 naposan is jólesően el tudunk fogyasztani, ugyanis a hűtőszekrényben tárolva sok étel veszíthet ízletességéből. Azonban a legtöbb ételt általában minden gond nélkül őrizhetjük több napig, így alkalmasak a bedobozolásra a
Ezzel szemben nem ajánlott sokáig tárolni a puhább zöldségeket és gyümölcsöket, mint például a salátafélék és a bogyós gyümölcsök, valamint a ropogós ételeket (például a zabkása feltéteként a kekszet jobb, ha az elfogyasztása előtt adjuk a reggelinkhez).
A legtöbb fogásra igaz, hogy 3-4 napig gond nélkül tárolható dobozban, a hűtőszekrényben. Vannak ételek, amelyek ennél is tovább bírják, ahogy olyanok is, amik rövidebb ideig. Mivel az eltarthatóság nagyban függ az elkészítési és a tárolási módtól, sőt, akár még a hűtőszekrény teljesítményétől is, ezért fontos, hogy étkezés előtt győződjünk meg az étel fogyaszthatóságáról.
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.