Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Minestrone recept
Minestrone
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Egészséges

7 immunerősítő tipp, hogy elkerüljön az influenza!

Homoktövis: szupergyümölcs a kertedből!
Az influenzaszezon küszbén - vagy közepén - nem árt tudni, hogy mit érdemes enni és inni ahhoz, hogy kellőképpen felvértezzük magunkat az otromba vírusok ellen.
FOLYADÉK

Télen kevésbé érezzük a szomjúságot, pedig a nőknek naponta 1,5-2 litert, a férfiaknak 2-2,5 liter folyadékot kellene meginniuk ilyenkor is - például teát: a hibiszkusz vagy a csipkebogyótea például, igen magas C-vitamin tartalmánál fogva extra jótékony, immunerősítő hatással bír.

Élelmi rost

A gyümölcsöket és zöldségeket nem csak vitamintartalmuk miatt érdemes enni, hanem a bennük lévő rostok miatt is. A gabonafélék rosttartalma is komoly, emellett B- és E-vitaminban, vasban, magnéziumban cinkben, szelénben gazdagok. A rostban gazdag lehet egy sütemény is, ha teéljes kiőrlésű liszttel készítjük, gabona- és zabpehellyel, mézzel, aszalt gyümölccsel gazdagítjuk.

OMEGA-3 ZSÍRSAV

Az immunrendszer védelmében jelentős szerepet játszanak ezek az anyagok, hiszen gyulladásgátló hatásuk jól ismert. A mélytengeri halakban (lazac, tonhal, makréla, hering, szardínia) és a lenmagban fordulnak elő a legnagyobb mennyiségben.
Egyél tehát minél több szardíniát, - ami a zsírsavak mellett sok fehérjét, vasat és cinket tartalmaz -, legmagot, lehetőleg megőrölve, mert így a mag belsejében rejtőző fontos hatóanyagokhoz is hozzájuthatunk.

C-VITAMIN

C-vitamin jelentősen csökkenti a meghűléses betegségek tüneteit úgy, segíti a szervezetbe került kórokozókkal szembeszálló fehérvérsejtek munkáját. A leghatékonyabban akkor tud hasznosulni, ha természetes formában vesszük magunkhoz, például a zöldpaprikából, a ribizliből, a tormából, a karalábéból, a brokkoliból, a kiviből, a savanyú káposztából, a csipkebogyóból, a homoktövisből, és a citrusfélékből. Jó tudni, hogy a homoktövisben tízszer annyi a C-vitamin, mint a citromban, de egyéb antioxidánsban (például E- és A- vitaminban) is nagyon gazdag, és, hogy 3 kivivel már fedezhetjük is a szervezetünk C-vitamin igényét.

PROBIOTIKUMOK

A bélflórában élő hasznos baktériumok megakadályozzák a káros mikroorganizmusok túlzott mértékű elszaporodását. Mindennap együnk tejterméket, saláták készítéséhez használjunk joghurtot, kefirt, és: fogyasszunk sok savanyúkáposztát! A savanyú káposzta tejsavtartalma, ugyanis, hasonló a joghurtéhoz, ezért influenzaszezonban érdemes minél többet enni belőle.

SZELÉN ÉS CINK

A nyomelemek közül a szelén és a cink segítik leginkább az immunrendszer működését. Jó cinkforrás a marha, a sertés, a szárnyasok húsa és a tejtermékek. Szelénben gazdag a paradicsom, a cékla, a brokkoli, a hagyma, a búzacsíra, az állati belsőségek, a húsok és a tejtermékek.

CSÍPŐS ÉTELEK

A paprika csípősségét adó kapszaicin gyorsítja a kóros váladék eltávozását, ezáltal tisztítja a légutakat. Éppen ezért aki náthával küzd, egyen minél több csípőset, így még az orrdugulásán is enyhíthet. Kitűnő vírusölő és köhögéscsillapító a gyömbér, a nyers fokhagymában lévő allicin pedig segít megszabadulni a felesleges váladéktól. Akkor a leghatékonyabb, ha nyersen esszük, kenhetjük pirítósra, de bele is reszelhetjük a kész ételekbe.

A 9 LEGEGÉSZSÉGESEBB ÉTEL, AMIBŐL SOKKAL TÖBBET KELLENE ENNED! >>>
CITROMOS-GYÖMBÉRES FORRÓ ITAL, A TÉLI IMMUNERŐSÍTŐ CSODASZER >>>
FOGYJ PROBIOTIKUMOKKAL: IMMUNERŐSÍTŐ DIÉTA MINTAÉTRENDDEL! >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.