Zellerszár és sárgarépa
A rágás alaposan masszírozza a fog legrejtettebb részeit és a fogínyt. Közben fokozódik a nyálképződés, ami hatástalanítja a szuvasodást előidéző baktériumokat. A zellerszárban A- és E-vitamin található, amely mozgósítja az immunerőket a szájban is. Ha nem szeretjük ezeket a zöldségeket, helyettesíthetjük zöldpaprikával vagy karalábéval.
Hagyma
A szulfidtartalma, amely az erős ízéért is felelős, antibiotikus hatású. Megöli a szuvasodást okozó baktériumokat, ezenkívül védi a fogínyt a durva, sejtromboló szabadgyökök ellen. Fogyasszunk naponta hagymát, a szaga közömbösítésére pedig rágcsáljunk mentalevelet, vagy petrezselymet.
Zöld tea
Magas csersavtartalmának köszönhetően a zöldtea akadályozza a fogkő kialakulását és megöli a szuvasodást okozó baktériumot. A zöldtea fluoridtartalma pedig ellenállóbbá teszi a fogzománcot. Napi két-három csésze zöldtea, cukor nélkül az egészséges adag. Mellesleg szájöblögetőnek is kiváló, ilyenkor még erősebben kifejti a fogápoló hatását.
Mazsola
Ennél nincs édesebb fogpaszta! A kutatók háromféle, olyan természetes vegyületet is találtak a szárított szőlőszemekben, amelyek a fogkőképződés ellen hatnak. Ugyanis megölik a szuvasodást és a fogínygyulladást okozó baktériumokat, mielőtt még azok a fogon megtelepedhetnének. A magas cukortartalom ellenére sem károsítják a fogzománcot.
Petrezselyem, mentalevél
Mindkét fűszernövény tartalmaz olyan illóolajokat, amely kellemessé teszi a lélegzetet. Hasznos mellékhatásuk, hogy csökkentik a rossz koleszterin szintjét. A mentalevél mentol tartalmának köszönheti kellemes illatát. A petrezselyem sok frissítő klorofillt tartalmaz, ezenkívül C-vitamint, amely erősíti az ínyt. Díszítsük a desszertet mentalevéllel, a főételeinket pedig apróra vágott petrezselyemmel.
Kivi
Sok C-vitaminja megerősíti az íny kötőszövetét, ezáltal akadályozza a vérzést. A benne levő kalcium pedig erősíti az áll csontját is. Naponta fogyasszunk egy kivit, müzliben, vagy magában. Jó C-vitaminforrás még a brokkoli, a zöldpaprika, az édeskömény és a káposzta.
Szezámmag
A rágása során tisztul a fogazat, úgy súrolja le a foglepedéket, mint a súrolópor. A kalciumtartalmával erősíti az állcsontozatot. Másodlagos növényi hatóanyagai révén csökkenti a koleszterinszintet. Hetente többször szórj egy-egy kiskanál szezámmagot az ételbe (levesbe, főzelékbe, salátába).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.