Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Mákos guba  recept
Mákos guba
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A várandós nőknek a fogantatás pillanatától kezdve különös figyelmet kell fordítaniuk életmódjukra, táplálkozásukra. Adunk néhány hasznos tippet.

A kismamának több energiára van szüksége, tévhit azonban, hogy ezentúl „kettő helyett kell ennie". A várandósság csupán 150-300 kcal többletet jelent naponta.

Az is tévhit, hogy egy várandós nőnek nem szabad sportolnia, nehogy baja essen a babának. Kifejezetten jót tesz a kismama egészségének, ha mérsékelten aktív mozgásformát végez, például jógázik vagy speciális kismamatornára jár.

Gyakorlati tippek a kismamák étkezéséhez:

- Az émelygés, valamint a vércukorszint ingadozásának orvoslására étkezz sokszor, kisebb mennyiséget! A rendszeresség kiemelten fontos ebben az időszakban.

- Zöldség vagy gyümölcs minden étkezéskor legyen a tányéron! Ezek fogyasztása elegendő élelmi rosthoz, vitaminhoz és ásványi anyaghoz, valamint az immunrendszert is erősítő antioxidánsokhoz segít hozzá. Helyettesítsd a köret felét zöldségekkel!

- Válaszd a teljes kiőrlésű, élelmi rostban gazdag gabonatermékeket! Tetszés szerint tegyél zabkorpát a süteménybe, tésztába, joghurtba!

- A megfelelő fehérje- és kalciumbevitelhez elengedhetetlen a tej és tejtermékek rendszeres fogyasztása. Válaszd a zsírszegényebb, esetleg a kalciummal dúsított változatokat!

- Húsok közül válaszd a zsírszegényebb részeket - csirkemellet, sertéskarajt vagy -combot -, és a zsírszegény elkészítési módokat, például az alufóliában, sütőzacskóban sütést, a párolást vagy a főzést!

- A tengeri halak fogyasztása nagyon kedvező magas Omega-3 zsírsav-tartalmuk révén.

- Utánsózás helyett próbálj ki minél több fűszert! Válaszd a sótlan olajos magvakat, valamint tájékozódj az élelmiszercímkén a termék só-, illetve nátriumtartalmáról!

- A zsíros, nagy cukortartalmú édességek, péksütemények helyett válaszd a túrós, illetve gyümölcsös, lehetőleg teljes kiőrlésű lisztből készült változatokat! Édesség iránti vágyadat egy gyümölcsös joghurt vagy 2 kocka magas kakaótartalmú csokoládé is csillapíthatja.

- Ügyelj az élelmiszerbiztonságra és a higiéniára, mivel a szervezeted hajlamosabb a fertőzésekre! Tejből és tejtermékekből válaszd a pasztörizált, sterilizált változatokat, a félkemény és kemény, illetve zárt dobozban árult sajtokat! Sült, keményre főtt tojást fogyassz a lágy vagy nem teljesen átsült helyett! Kerüld a nyers halételeket, pl. a szusit! Kerüld a nyers, illetve nem átsült húsételeket, például a tatár beefsteaket! A desszertek közül válaszd az átsült tésztából, főzött krémből készülteket, és mellőzd a nyers tojást tartalmazókat! Zöldségek és gyümölcsök közül csak a megbízható forrásból származó, mosott vagy hámozott, ép darabokat használd fel!

Több ásványi anyag és vitamin

Bizonyos ásványi anyagokból és vitaminokból egy kismamának a korábbinál többet kell fogyasztania ahhoz, hogy szervezete képes legyen alkalmazkodni a megváltozott állapothoz és segíthesse gyermeke növekedését. Fontos tudni, hogy a jelentősen megemelkedett vas-, valamint folsavigény kielégítését a kiegyensúlyozott táplálkozás a várandósság időszakában nem fedezi, így orvossal és dietetikussal konzultálva ezek pótlására lehet szükség.

(Forrás: Foodmanager.hu)

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.