Hányadán is állunk a tejjel? Ki miért nem issza, és aki issza, miért issza? Egészséges vagy egészségetlen? Szüksége van a szervezetnek rá vagy nincs? Évente változtnak a szakvélemények is. Az viszont biztos, hogy csökken a tejfogyasztás, legalábbis Magyarországon.
Ennek egyik oka, ha nem ihatjuk. Egyre többen szenvednek étel intoleranciában, az egyik leggyakoribb a laktózérzékenység - ami azt jelenti, hogy a tejtermékeket nem tudjuk megemészteni - de ez ma már lehet rágótablettával orvosolni.
A másik ok, ha valaki tudatosan mond le a tejről, a tejtermékekről, mert ilyen diétát kezdett el.
Az ember elég leleményes ahhoz, hogy az alkoholhoz hasonlóan, szinte mindenből csinál tejet is. Ezek a növényi tejek készen is megvásárolhatóak, ám sokkal jobban tesszük, ha otthon nekiállunk. A kész tejek ugyanis elég drágák. Ha magunknak csináljuk őket nem állnak el sokáig, viszont kevesebb tartósítószer kerül bele! Elkészítésük nagyon egyszerű, ámde időigényes.
Rizstej: natúr ízű, rizs alapú növényi ital, melynek állaga a tejnél krémesebb.
Zabtej: legnagyobb előnye, hogy igen olcsó. Íze natúr, ásványi anyag tartalma magas.
Kókusztej: otthon készíteni kicsit nehezebb, inkább vegyük készen. Természetesen kókusz íze van.
Mandulatej: az egyik legfinomabb tej. A kávénak kifejezetten különleges ízt ad. Kevesebb kalória van benne, mint a tehéntejben.
Mogyorótej: nagyon gazdag kalcium és E vitamin forrás. Eléggé kalóriadús is. Íze erőteljes.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.