Meleg időben a kémény belső hőmérséklete alacsonyabb, mint a külső hőmérséklet, így a beszorult hűvösebb levegő nem engedi kiáramolni az égésterméket. A légdugó miatt pedig az égéstermék visszaáramlik a vízmelegítőbe, és pillanatok alatt mérgező szén-monoxid fejlődhet - írja az OKF az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Felhívják a figyelmet arra, hogy szén-monoxid-mérgezések elkerülése érdekében gondoskodni kell a rendszeres szellőztetésről is.
A mérgező gáz akkor keletkezik, ha a nyílt égésterű fűtőeszköz elhasználja a helyiség levegőjét az égéshez, és nincs oxigén-utánpótlás. Az egyéb épületgépészeti berendezéseket (páraelszívó, motoros szagelszívó ventilátor, szárítós mosógép) is figyelembe kell venni a kazán üzemeltetése során, mert azok szintén a lakás levegőjét használják – írja az OKF.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.