Gundel Károly néha hónapokon keresztül kísérletezgetett séfjeivel, hogy meghatározza valamely étel hozzávalóinak optimális arányát, például a borjúborda Gundel módra esetén a friss erdei gomba és a mártásba kevert vékony metéltre vágott főtt, füstölt sonka mennyiségét.
A szóban forgó borjúbordához hasonlóan tálalt fogas jól példázza a gasztronómus konyhaművészetét és kreativitását. Európában ekkoriban még nem nagyon hallottak a panírozásról, Gundel azonban felismerte az elkészítési módszer gasztronómiai értékét és élen járt a Törökországból érkező újítás magyarországi bevezetésében. Az 1900-as évek elején ő kezdte népszerűsíteni a vajas parajjal szervírozott, aranysárgára kisütött balatoni fogast , amely a mai napig a vendégek nagy kedvence.
A „restaurateur” egyébként gyakran kedveskedett törzsvendégeinek egy-egy különleges fogással, amit később nekik ajánlott.
Sacher, Ritz és Escoffier elismert kortársaként megszelídítette és a nemzetközi ízléshez közelítette a magyar konyhát, és először németül megjelent Kis magyar szakácskönyve új korszakot nyitott a magyar gasztronómiában. Ennek a műnek a fiai által kissé átdolgozott verziója a magyar szakácsművészet legnagyobb példányszámban, legtöbb nyelven megjelent receptgyűjteménye: első kiadása óta több mint negyven utánnyomást ért meg, és 2,5 millió példányban szolgálta a magyar ízek főzni vágyó szerelmeseit.
Gundel Károly születésének 100. évfordulójára Merczi Gábor, a Gundel executive séfje csokorba rendezte a legikonikusabb, az étteremben ma is felszolgált fogások eredeti receptjeit - ebben a kiadványban is megtalálható a fogas Gundel módra .
Gundel Károly (1883–1956) szeptember 23-án ünnepelné immáron 133. születésnapját. A legendás vendéglősre hagyományosan születésnapi héttel emlékeznek az általa nyitott városligeti étteremben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.