Jóval egyszerűbb lenne a penne arrabbiatát elkészíteni, ha csilit már nem is kellene beletenni a szószba, hanem a fűszeres paradicsommal elérnénk a pikáns, csípős ízt. Lehet nem is kell erre sokat várni.
Brazil és ír kutatók ugyanis azon kísérlezetnek, hogy előállítsák a csípős paradicsomot, mindezt génmanipulációval érnék el. A csípős ízért a kapszaicin felel, ez a molekula pedig egyaránt megtalálható a paprikában és a paradicsomban is. Utóbbiban csupán "be kell kapcsolni", ehhez pedig a genetikában alkalmazott CRISPR-Cas9 módszert vetnék be a kutatók.
Persze arra, hogy ez sikerül-e, hónapokat vagy éveket kell várni és az sem biztos, hogy a paradicsom esetében működik a génmanipuláció. Mindenesetre nemcsak a gasztronómiában vennék nagy hasznát a csípős paradicsomnak, hanem például a gyógyászatban is. A kapszaicin számos fájdalomcsillapítóban is megtalálható.
A kapszaicinnak számos jótékony hatása van, kutatások szerint azoknál, akik gyakran esznek csípőset alacsonyabb számban fordul elő stroke, vagy szívroham. A csili ráadásul még a fogyókúrát is segíti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.