Ugyanis van néhány szokás, amelyek szájhagyomány útján terjednek, és elrontják a főztünket. Most eláruljuk, milyen tévhiteket verj ki a fejedből azonnal.
Rossz berögződés, hogy a kifőtt tésztát a szűrőbe téve átmossuk hideg vízzel. Valószínűleg senki nem tudná megmondani, miért csináljuk, egyszerűen így szoktuk meg. Aztán persze csodálkozunk, hogy a spagettiszósz ott marad a tányér alján… Az ok egyszerű: a hideg vizes öblítéskor a tésztán lévő keményítőt lemossuk. Pedig ez a keményítő az, ami segít, hogy a szósz – legyen az paradicsomos, tejszínes, pesztós – hozzátapadjon a tésztához, és egy selymesen krémes párost alkosson vele. Ugye mennyivel jobban hangzik?
Azt feltételezzük, hogy néhány csepp olívaolaj meggátolja a tésztaszemek összetapadását főzés közben. Végül is lehet, hogy beválik, csakhogy van egy nem várt következménye a dolognak. Az olaj ugyan megtapad a tészta felületén, és ennek eredményeképpen valóban nem fog összetapadni, cserébe viszont a feltétek sem fognak tudni „hozzákapaszkodni” a tésztaszemekhez, vagyis megint ott találjuk magunkat a szósszal a tányér alján. A legjobb módszer a többszöri kevergetés: főzés közben néhányszor kavarjuk át a tésztát, ezzel elkerüljük, hogy összetapadjon – mellékhatások nélkül.
Az olajat ugyan el kell felejtenünk tésztakészítéskor, sót viszont mindig tegyünk a főzővízbe. Körülbelül 450 gramm tésztához 1-½ evőkanál só szükséges. Az időzítés is fontos: ideális esetben a már gyöngyöző vízbe kerüljön a fűszer.
Most, hogy ismerjük a tésztafőzés csínját-bínját, nem kérdés, mit készítünk vacsorára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.