Éppen ezért a vezető élelmiszerbolt-láncok arra készülnek, hogy ahol ez megvalósítható, ott kiköltöztetik az üzletekből az automatákat.
„Van ilyen célunk, egyelőre a rendszer működtetésével kapcsolatos tapasztalatok értékelése zajlik, utána fogunk döntést hozni arról, hogy mely konkrét helyszíneken fogjuk megvalósítani az automaták áttelepítését” – mondta a G7-nek Maczelka Márk, a Spar kommunikációs vezetője.
Tőzsér Judit, a Lidl kommunikációs vezetője pedig így fogalmazott: „A Lidl Magyarország arra törekszik, hogy a vásárlók számára minden esetben a legjobb megoldást tudja nyújtani. Jelenleg mind a 209 áruházban megtalálhatóak a visszaváltó automaták, különböző elhelyezéssel. A vállalat vizsgálja a bejáratnál található gépek áttelepítésének lehetőségét.”
Az automaták kitelepítése egyáltalán nem egyszerű, és igen költséges folyamat, de az tény, hogy a jelenlegi, tarthatatlan helyzeten mindenképpen változtatni kell. Ahogyan azt mi is megírtuk, mivel napi szinten több millió visszaváltás történik, ezért a kihelyezett automaták sok boltban kicsinek bizonyulnak és hamar megtelnek. Bosszúságot okozhat emellett az is, hogy az automaták nem mindig olvassák be egyből a QR-kódot, aminek segítségével rögtön bankszámlára lehet utalni a visszakapott betétdíjat.
Mi van akkor, ha nem működik az automata? Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) tájékoztatása szerint, az a szabály, hogy a 400 négyzetméternél nagyobb üzleteknek nemcsak az automata működtetése kötelező, hanem meghibásodás esetén kézi visszaváltást is biztosítaniuk kell.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.