Párologtató használatával kellemes illatot csempészhetünk a lakásba, nem beszélve arról, hogy az aromaterápia a hangulatunkra is jó hatással van. Párologtatót vagy aroma diffúzort sok helyen kapni, megtalálhatjuk ezeket a lakberendezési boltokban, sőt akár az Aldi vagy a Lidl polcain is. Az egyszerű formájú párologtatótól a dizájnos változatig sokféle közül válogathatunk, ám nem árt tisztában leni azzal, melyik pontosan micsoda és mire jó, ugyanis vannak minimális különbségek a párologtatók és párásítók között!
A párásító és az aroma diffúzor egy és ugyanaz. A diffúzor árammal működik és ultrahangos rezgéssel bontja részecskévé a vizet, így keletkezik a hideg pára, azaz a fehér gőz, amit egy ventilátor segítségével fúj ki magából a gép – olvasható a Páramentesítőn. Ezzel szemben a párologtató kizárólag melegíti a vizet és így adja a párát a lakás levegőjéhez, és ebben általában a kis tálka alá helyezett teamécses van a segítségünkre, így áram se kell a működtetéséhez.
A párásítók vagy aroma diffúzorok segítenek nedvességet juttatni a száraz levegőbe. Erre különösen a téli időszakban van szükség, amikor a fűtés miatt a levegő szárazzá válhat. A száraz levegő bőrirritációt és légúti panaszokat okozhat, így a párásító használata könnyebbé teheti a szoba levegőjét, sőt javítja is a levegő minőségét, így javulhat a légzésünk, az alvásunk is. A párásító kiváló aromaterápiához is, kedvenc illóolajunkkal keverve frissítheti a szobát, vagy hozzájárulhat a nyugtató hangulathoz – írják a Vapore cikkében.
Míg a párásító ultrahangos rezgéssel működik, addig a párologtató a vizet melegítve idézi elő a gőzt és a párát, amit a szoba levegőjébe juttat. Léteznek gőzpárásítók, amelyek a melegítés során létrejött gőzt hideg párával keverve juttatják a levegőbe. A párologtató olcsóbb és egyszerűbb eszköz, mint egy párásító, és a működtetéséhez általában teamécsesre van szükség, amit ha meggyújtunk, akkor a felette lévő tartályból elpárolog az illóolajjal illatosított víz.
A pára sok lakásban okoz problémát, hiszen nemcsak nehézzé teszi a levegőt, de lassabban is száradnak a kiteregetett, mosott ruhák. A párás levegőjű lakásban a legrosszabb azonban a penész, ami ellen szélmalomharcot folytatunk. Egy párás levegőjű lakásban, penészedésre hajlamos szobában nem ajánlott a párologtató, de még a párásító, azaz aroma diffúzor használata sem. Hiába ultrahangos módszerrel bontja fel a vizet, mégiscsak párát juttat a levegőbe, ami segítheti a penészfoltok megjelenését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.