Az első és legfontosabb: ne pánikoljunk! Hagyjuk, hogy a viasz megszilárduljon. A folyékony viasz dörzsölésével és maszatolásával csak fokozzuk a bajt. Ha szeretnénk a folyamatot felgyorsítani, tegyünk rá jégkockát, vagy dobjuk a textilt a fagyasztóba.
Próbáljunk meg óvatosan, a lehető legtöbb viaszt lekaparni a felületről egy tompa, evőeszköz-készletből származó késsel vagy egy kiskanállal. Olyan eszközt semmiképp ne használjunk, ami megsértheti a szálakat. A ruha ezután még foltos marad - de semmi gond, jöhet a következő fázis!
Vegyük elő a vasalót és a vasalódeszkát. Terítsük le egy törülközővel, tegyünk rá egy sütőpapírt és rétegezzünk rá egy pár vastagabb papírtörlőt. Tegyük rá a foltos textilünket, és majd jöhet ismét egy papírtörlős réteg, és még egy sütőpapír. Kapcsoljuk be a vasalót, állítsuk a legalacsonyabb fokozatra, és vasaljunk rá a foltra. Pár másodperc elteltével emeljuk fel a vasat, és kukkantsunk be a sütőpapír alá. Ha foltot látunk a papírtörlőnkön, az jó hír, ez mutatja, hogy a viasz elkezdett kiolvadni a szövetszálak közül. A következő lépés az, hogy picit odébbmozgatjuk a papírtörlőt úgy, hogy a viaszfolton már egy tiszta része legyen, majd hajtsuk rá a sütőpapírt, és vasaljunk rá újra. Ezt addig ismételjük, amíg a papírtörlőn, a rávasalás után nem látunk viaszfoltot: ez ugyanis azt jelenti, hogy az utolsó cseppig kiolvadt, és a papírrétegek mind felszívták.
A viasz zsíros anyag, tehát foltot hagy maga után, így, mielőtt kimosnánk a viasztól megszabadított ruhát, némi előkezelés nem árthat. Nem kell valami méregdrága csodaszerre gondolni: némi mosgatószer is megteszi! Ha színes viasz csöpögött a textilre, egy kis extra folteltávolítót még dörzsölhetünk rá - és már mehet is mosás az etikett szerint megengedett legmagasabb hőmérsékelten!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.