A fáról lehulló gesztenyéket minden évben összegyűjtöm: egyszerűen szeretem megfogni a selymes gesztenye-gyerekeket, és zsebre vágni őket... amúgy, állítom, szerencsét hoznak. :-))
Persze, a szelíd gesztenye más tészta. Azt is szeretem: sütve, ahogy az utcán árulják, miközben sűrű pelyhekben hull a hó, levesként (ami saját fejlesztésem), püreként (ahogy megszoktuk), piteként (ahogy anyukám süti), ééééés... új fajta desszertként, ahogy a hét végén készítettem el. A receptet Nigella egyik régebbi szakácskönyvében találtam, amit még Brigitől kaptam, néhány éve, karácsonyra. Ez volt a nagymamája egyik kedvenc receptje, hát gondoltam, ha a nagyi szerette, biztos szuper jó lehet... és nem tévedtem. Külön előnye, hogy percek alatt elkészül, nagyon különleges íze van, és szépen tálalható. Noha ezúttal nem tettem extra erőfeszítéseket, hogy felcicomázzam a desszertet, a lehetőség megvolt, legközelebb, ha több időm lesz, élni is fogok vele.
Hozzávalók: 500 g gesztenyemassza, 175 g vaj, 300 g étcsokoládé
A tálaláshoz: tejszínhab
Elkészítés:
1.) A gesztenyemasszát és a vajat konyhai robotgéppel habosra keverjük.
2.) A csokoládét gőz felett megolvasztjuk, picit hűlni hagyjuk, majd hozzáadjuk a gesztenyés masszához.
3.) Frissentartó fóliával kibélelünk egy őzgerinc formát (vagy amink van), és belesimítjuk a gesztemasszát, majd 4 órára a hűtőbe tesszük.
Tálalás előtt felvert tejszínhabbal díszítjük, majd tortaként szeleteljük.
Hozzávalók: 1 csomag fagyasztott leveles tészta, 2 lilahagyma, 20 dkg juhsajt, 10 dkg brindza, 1 csomag spárga, 2 tojás, 4 evőkanál tejszín, 25 dkg fehér spárga (konzerv), só, bors, grillfűszer, olívaolaj
Elkészítés:
1.) A leveles tésztát felengedjük, és egy kerek sütőforma aljára rakjuk a lapokat úgy, hogy egymást teljesen lefedjék, és a sütőforma pereméig felérjenek.
2.) A lilahagymát megtisztítjuk, felszeleteljük, és kevés olívaolajon megpirítjuk, majd a tésztán szétterítjük.
3.) A spárgát lecsepegtetjük, feldaraboljuk, és szépen elrendezzük a tésztán.
4.) A tojást összekeverjük a tejszínnel, az áttört juhsajttal és a brindzával. Sózzuk, borsozzuk, grillfűszert keverünk a masszába, majd szépen eloszlatjuk a tésztán. Előmelegített sütőben, 200 fokon aranybarnára sütjük. Sok idő, nekem kb. 1 óra volt, mire elkészült.
Hozzávalók: 2 szál póréhagyma, 1 csokor újhagyma, 1 liter erőleves, 4 kocka tejszínes krémsajt, 2 evőkanál liszt
A tálaláshoz: reszelt sajt, barna kenyér
Elkészítés:
1.) A póréhagymát és az újhagymát megtisztítjuk, és felaprítjuk, majd feltesszük főni az erőlevesben.
2.) Ha megfőtt a póréhagyma, lehúzzuk a fazekat a tűzről, hozzáadjuk a krémsajtot és a lisztet, majd botturmix segítségével krémesre mixeljük az egészet. Visszatesszük a tűzre, és rottyantunk egyet a levesen, hogy besűrűsödjön. Reszelt sajttal és barna kenyérrel tálaljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.