Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Mákos guba  recept
Mákos guba
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Praktikus

A 4 leggyakoribb konyhai baleset - így kerüld el!

Fontos a sérüléseket gyorsan és szakszerűen kezelni. Az alábbiakból kiderül, hogyan kerülheted el a veszélyeket.

Forró víz: Könnyen megégetheted magad, amikor például sót szórsz a forró vízbe. Ilyenkor ugyanis kifuthat a víz a fazékból. Ezért a tésztának feltett főzővizet már előre sózza meg!

Gőz: Nemcsak a fazékban, a fedő alatt keletkezik gőz, hanem a sütemények, húsok sütésekor a sütőben is. Ha kinyitod az ajtaját, mindig használj edényfogó kesztyűt! Megvédi kezed a kicsapódó gőztől.

Olaj: A forró olaj spriccelni kezd, ha vízcsepp kerül bele. A tűzhely mellett sose dolgozz nedves kézzel! Az olaj 200ºC-on meggyullad. Ilyenkor ne próbáld meg vízzel eloltani, mert az eredmény katasztrofális lesz, robbanásszerűen csap fel a gőz és a láng. Inkább tegyél fedőt a serpenyőre, az elfojtja a lángot.

Kés, olló: Éles kések, ollók, konzervnyitók könnyen okozhatnak sérüléseket. Fontos: az egyik szekrényfiókban mindig tarts fertőtlenítő spray-t, steril kötszert és ragtapaszt.


Mi a teendő vészhelyzetben?

Égés: Tartsd hideg, folyó víz alá megégett testrészt 10-15 percig! Ez mérsékli az égés kiterjedését, mélyülését. Jeget ne használj, mert az további hámszövet-károsodást okozhat. Fedd be a sérült felületet tiszta kötéssel vagy zsebkendővel! Kezeddel ne érintsd meg az égett bőrfelületet, mert könnyen elfertőződhet. A mély hólyagos vagy kiterjedt égést ne kezeld házilag! Ebben az esetben azonnal fordulj orvoshoz!

Vágott seb: Mosd le a sebet, majd nyomj tiszta ruhát a vágásra, és fújd be a területet fertőtlenítő spray-vel! Óvatosan nyomd össze a sebszéleket, és ragaszd le sebtapasszal! A kötést kezdetben cseréld rendszeresen – legalább naponta egyszer. A gyógyulást a hámosító sebkenőcs segíti és gyorsítja. Ne szórj a sebre hintőport, mert az a vérzést nem csillapítja, viszont lassítja a gyógyulást. Ne használj vattát sem, mert beleragad a sebbe! Bármilyen kicsi is a sérülés, ha a következő napon az érintett terület forrón lüktet, duzzadt és gennyes, mindenképp mutasd meg orvosnak!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.