Zsemlegombóc
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Klasszikus kuglóf
Krémes spenótfőzelék
Csupacsokis brownie
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus stíriai metélt
Kínai szezámmagos csirke
Farsangi szalagos fánk
Tojásos nokedli fejes salátával
Epres blondie
Mákos guba
Dubarry-csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Körömpörkölt csülökkel
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Praktikus

Ha így mosod a cipőt a mosógépben, tuti, hogy megőrzi a színét és a formáját

Évek óta töretlen a világos cipők divatja, készüljön műbőrből, vászonból vagy bőrből. A tisztításuk gyakran okoz komoly fejtörést, de szerencsére a legtöbbet be lehet tenni a mosógépbe. Összegyűjtöttük, mire figyelj, hogy a mosás után is cipő maradjon a cipő!

A legfontosabb: ugyan a mosógép tényleg nagy segítséget jelent, de sajnos nem minden cipő éli túl, ha mosógépbe tesszük. Érdemes ellenőrizni a gyártó leírását, hogy meggyőződjünk róla, tisztíthatjuk-e az adott cipőt a mosógépben. A bőrből, velúrból, selyemből vagy gumiból készült lábbeliket inkább kézzel tisztítsuk vagy bízzuk szakemberre! Ha a cipő pamutból, vászonból vagy poliészterből készült, a mosógép várhatóan nem tesz kárt bennük, de ezeket a darabokat is érdemes előkészíteni.

A mosózsák megvédi a cipőket / Fotó: Shutterstock
A mosózsák megvédi a cipőket / Fotó: Shutterstock

1.

A mosás előtt távolítsuk el a nagyobb szennyeződéseket a lábbeliről egy nedves ronggyal vagy cipőkefével! Ne feledkezzünk el a talpak tisztításáról sem!

2.

Mielőtt a mosógépbe tesszük a lábbelit, vegyük ki a cipőfűzőket és a talpbetéteket is! Ezeket érdemes külön mosózsákban mosni, ellenkező esetben a fűzők beleakadhatnak a dobba, a talpbetétek pedig a cipőből kiesve megsérülhetnek. Ezeket akár szódabikarbónás vízben kézzel is kimoshatjuk.

3.

Ügyeljünk a cipők védelmére! Ennek érdekében használhatunk mosózsákot. Ha nincs, akkor párnahuzatot vagy törülközőket is betehetünk a gépbe, hogy óvjuk a lábbeliket az ütődéstől. Érdemes egyszerre több párt kimosni, így kevésbé hánykolódnak.

4.

Figyeljünk rá, hogy ne állítsunk be 30 foknál magasabb hőmérsékletet, ellenkező esetben a magas hőfok árthat a cipőknek! A hideg vizes kímélőmosás is ideális választás lehet.

A cipőket hagyjuk a lakásban vagy a szabadban megszáradni / Fotó: Shutterstock
A cipőket hagyjuk a lakásban vagy a szabadban megszáradni / Fotó: Shutterstock

5.

A mosáshoz használjunk folyékony mosószert! Ez azért fontos, mert, ha a mosópor nem oldódik fel eléggé, akkor könnyen a cipőkre ragadhat. A mosószerből kevés is elég, öblítő helyett pedig ecetet is kipróbálhatunk.

6.

Fontos tudnunk, hogy a centrifuga kárt tehet a lábbelikben, ezért válasszunk csökkentett fokozatot. Habár így a száradáshoz több időre lesz szükség, ezáltal megkímélhetjük a cipőket.

7.

A szárítógép árthat a cipőknek, ezért ne használjuk, miután kimostuk őket. Inkább hagyjuk, hogy a lábbelik maguktól megszáradjanak a szabadban vagy a lakásba

Forrás: Borsonline

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.