Ha kifordítva pakolod a szennyes ruhákat a mosógépbe, akkor megóvod azok külső részét a mosás közben fellépő dörzsöléstől és az ezzel járó kopástól. Ezt különösen fontos szem előtt tartani, ha például sötétebb vagy élénkebb színű ruhák kerülnek a gépbe, hiszen így a színükre is jobban vigyázol, ráadásul a mosógépben való súrlódásból adódó bolyhosodást is késleltetheted. További pozitívum a kifordított ruhák mosása mellett, hogy így a belső felülete jobban tisztítható, ami különösen fontos az izzadtságfoltok és egyéb belső szennyeződések eltávolításánál. Ha megfogadod ezt az egyszerű tanácsot, akkor borítékolható, hogy a ruháid később mennek tönkre, tisztábbak lesznek, és illatuk is jóval frissebb lesz.
A nyomott mintákkal, díszítésekkel, esetleg egyéb feliratokkal ellátott öltözékeket is érdemes kifordítani mosás előtt, hiszen ezek sem reagálnak jól hosszú távon a dobban való forgásra, súrlódásra. Így egy egyszerű mozdulattal könnyedén megvédheted a mintákat a sérüléstől, ezzel együtt pedig minőségüket is tovább megőrizheted.
Szárítás és tárolás
Ha végeztél a mosással, ne bajlódj a vizes ruhák visszaforgatásával. Szárítsd őket kifordítva, mert így még tovább csökkentheted a kopással járó bolyhosodást. Azokat a ruhadarabokat, melyeket ritkán használsz, azok is inkább kifordítva pihenjenek száradás után a gardróbban. Mindezeken túl válaszd a helyes mosási programot, amit a legtöbb esetben az adott ruha címkéjén is feltüntetnek, továbbá fontos, hogy a megfelelő mosószerrel tankold fel mosógéped az indítás előtt.
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.