Zsemlegombóc
Rakott zöldbab darált hússal
Mézes-mustáros csirkemell
Mákos guba
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Hagymás rostélyos
Dödölle - az eredeti recept
Finomfőzelék
Vadas marha
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Epres blondie
Farsangi szalagos fánk
Dubarry-csirkemell
Tárkonyos csirkeraguleves
Kínai szezámmagos csirke
Kapros tökfőzelék virslivel
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Klasszikus kuglóf
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kijevi csirkemell rizibizivel
Praktikus

Gyomirtás vegyszerek nélkül – próbáld ki ezeket a módszereket, megdöbbensz az eredményen!

Nincs bosszantóbb a járda mellett, járólapok között kibújó gaznál. Bár a gyomok kiirtásának több módja van, sok közülük időigényes, vagy éppen veszélyes anyagok használatát igényli. Természetes módszerekkel is próbálkozhatsz – mutatjuk, melyek azok, amelyek biztosan beválnak!

A gyomirtás során – még természetes módszerek alkalmazásakor is – legyél óvatos és tartsd tiszteletben a környezeted! Kerüld a vegyi anyagok használatát olyan területeken, ahol azok hatással lehetnek a felszíni vagy a felszín alatti vizekre, élővilágra. Íme néhány hatékony és biztonságos módszer, amellyel megakadályozhatod a gyomok elszaporodását a kertedben anélkül, hogy vegyszerekhez kellene nyúlnod.

Bosszantó a térkövek között kibújó gaz / Fotó: Shutterstock
Bosszantó a térkövek között kibújó gaz / Fotó: Shutterstock

Gyomirtás ecettel

Az egyik legismertebb módszer, ami tutira működik! Keverj össze 1 liter vizet 3 dl ecettel, adj hozzá 1 evőkanál mosószert és 1 evőkanál konyhasót. A keveréket öntsd szórófejes flakonba, és meleg, napfényes időben permetezd le vele az gazos területet. Az ecet annál hatásosabb, minél magasabb százalékban tartalmaz ecetsavat. Arra figyelj, hogyamennyiben 20%-os vagy magasabb ecetsav tartalmú ecetet használsz, akkor használj gumikesztyűt.

Szódabikarbóna

Szintén kedvelt módszer a vegyszermentes gazdálkodást folytatók körében a szódabikarbóna alkalmazása. Szórj szódabikarbónát közvetlenül a gyomokra. A legjobb eredmény érdekében ismételd meg a szórást kéthetente, havonta.

Kukoricadara

A kukoricadara a kukorica őrlésének mellékterméke, és gyomirtóként is használható. Azt azonban fontos tudni, hogy a kukoricadara csak a magvak ellen hatásos, az érett növények ellen nem. Azoknál a gyomnövényeknél a leghatásosabb, amelyeknek legalább 60%-os a fehérjetartalmuk. Az is lényeges, hogy a megfelelő időben, tavasszal alkalmazd, mielőtt a gyomok kihajtanak.

Szolarizáció

A szolarizáció során egy műanyag fóliával takarják le a talajt, hogy a nap sugarai minél jobban felmelegíthessék azt. A forró talajban számos gyom magja és sok kórokozó is elpusztul majd, ezáltal sokkal biztonságosabbá válik a később ültetett növények számára. Célszerű színtelen, átlátszó műanyagot használni, de akkor sincsen probléma, ha csak például fekete ponyvát tudsz szerezni – igaz, ezek nem annyira hatékonyak, mint a teljesen átlátszó társaik.

Égetés

Ez is egy jó módszer lehet a gyomirtásra, nem is kell hozzá más, csak egy kisebb lángszóró és már indulhat is a munka! Azt azonban nagyon fontos kiemelni, hogy ne használd fóliához közel, valamint ne legyen még csak gyenge szél és nyári hőség sem! Ha kicsi a sorok közötti távolság, akkor sem jó módszer, de például ahol nehéz lenne kihúzni a gazt – a beton vagy a járda repedése között – ott nagyon hasznos lehet.

Forrásban lévő víz

A forró víz hatékony a gyomok ellen: öntsd közvetlenül a gyomokra, ahányszor szükséges.

Forrás: Agrárszektor

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:




A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.