A nyár beköszöntével egyre nehezebb elviselni a hőséget, ilyenkor egy jól beállított klíma a lakásban igazi menedéket nyújt! Sokan azonban hajlamosak túlhűteni a lakást, így aztán garantált a megfázás. A Ripost.hu segítségével eláruljuk, hány fokra állítsuk be a klímát nyáron!
Minél nagyobb a hőmérséklet-különbség, annál több energiát fogyasztunk, és a hideg lakás megfázást vagy ízületi gyulladást okozhat. Ezért ha otthon tartózkodunk, úgy állítsuk be a klímaberendezést, hogy a helyiség hőmérséklete legfeljebb 7-8 Celsius-fokkal legyen alacsonyabb a kinti hőmérsékletnél.
Ha szeretnénk elkerülni a nagy hőingadozást, szerezzünk be egy digitális kültéri hőmérőt. Ha például azt látjuk, hogy kint 35 fok van, állítsuk a klímát legfeljebb 27 fokra. Nem kell ki-be kapcsolgatnunk a berendezést, az automatikus üzemmóddal a készülék magától szabályozza a kívánt hőmérsékletet, így elkerülhetjük, hogy túlhűtsük a lakást.
A nagy melegben a lakás gyorsan felmelegszik, ezért ha csak néhány órára megyünk el otthonról, ne kapcsoljuk ki a légkondit. Ha viszont hosszabb ideig vagyunk távol, ne menjen feleslegesen! Mielőtt hazaérünk, wifin keresztül időzítsük be: a kinti hőmérséklethez képest legfeljebb 5 fokkal hűvösebbet állítsunk be, így elkerülhetjük a hirtelen meghűlést.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy éjszakára is hűtsük-e le a lakást. Az ideális alvási hőmérséklet általában 18 és 20 fok között van, az ennél hidegebb levegő ronthatja az alvás minőségét. Éjszaka csináljunk kereszthuzatot, ezzel jó pár fokkal lejjebb vihetjük a hőmérsékletet, így a légkondinak kevesebbet kell dolgoznia.
Minden klímaberendezés rendelkezik időzítő funkcióval, mégis kevesen használják, pedig ezzel azt is beállíthatjuk, hogy ébredés előtt az optimális 22-23 fokos hőmérséklet legyen a lakásban. Ha felkelés után szárazabb a bőrünk vagy az orrunk bedugult, állítsuk át a ventilátor erősségét, vagy emeljük meg a hőmérsékletet.
A leghatékonyabb hűtést akkor érhetjük el, ha a készüléket magasabb ventilátorsebességre állítjuk, mivel ez segíti a hideg levegő egyenletes eloszlását a helyiségben. Ha azonban érzékenyek vagyunk a huzatra, csökkentsük a ventilátor fordulatszámát.
A legtöbb mai berendezés távirányítója rendelkezik beépített hőmérővel. Ha ilyen készülékünk van, tegyük a távirányítót arra a helyre, ahol a kívánt hőfokot szeretnénk elérni. Ezzel megelőzhetjük, hogy a klíma túlhűtse a szobát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.