Édes bundás kenyér (french toast) recept
Édes bundás kenyér (french toast)
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Mákos guba  recept
Mákos guba
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Praktikus

Életveszélyes lehet a páraelszívó télen, ha nem megfelelően használjuk

A szagelszívót érdemes rendszeresen tisztítani /Fotó: Shutterstock
Ebben a hideg, nyirkos időben, a penészgomba elszaporodása megannyi bosszúságot és komoly egészségügyi panaszokat okozhat az otthonunkban, amire a legjobb megoldás a megfelelő páraelszívó. De fűtési szezonban a használata életveszélyes is lehet. Mutatjuk mire kell figyelni!

1. Megfelelő szellőztetés

Talán kevesen tudják, de a konyhai szagelszívók üzemidejük alatt levegőt szívnak el a lakásból, ha pedig nincs megfelelő levegőmennyiség, könnyen megtörténhet, hogy a füst és az égéstermékkel keveredett levegő, azaz szén-monoxid visszaáramlik az otthonunkba. Ezért a téli időszakban folyamatosan biztosítanunk kell a rendszeres szellőztetést.

Különösen körültekintőnek kell lennünk akkor is, ha gázkészülék vagy zárt égésterű kályha vagy kandalló mellett használjuk a páraelszívót, ugyanis ebben az esetben alattomosan visszaáramolhat a szén-monoxid a helyiség levegőjébe (Fotó: Shutetrstock)
Különösen körültekintőnek kell lennünk akkor is, ha gázkészülék vagy zárt égésterű kályha vagy kandalló mellett használjuk a páraelszívót, ugyanis ebben az esetben alattomosan visszaáramolhat a szén-monoxid a helyiség levegőjébe (Fotó: Shutetrstock)


2. Legyen külön helyiségben

A kockázatot fokozza, ha a kazán túl közel van a páraelszívóhoz. A nyílt égésterű kazánok és a szagelszívók esetében meg kell akadályozni, hogy a fűtési időszakban egy időben működjenek, ezt pedig a legegyszerűbben reléösszekötéssel lehet megvalósítani, ami megszakítja az elszívó tápfeszültségét.

3. A távolság elengedhetetlen

Különösen körültekintőnek kell lennünk akkor is, ha gázkészülék vagy zárt égésterű kályha vagy kandalló mellett használjuk a páraelszívót, ugyanis ebben az esetben alattomosan visszaáramlik a szén-monoxid a helyiség levegőjébe.

4. Helyezzünk fel riasztót

Nem tudjuk elégszer hangsúlyozni a szén-monoxid-mérő fontosságát. A CO a falakon, a réseken is átjut, ezért érdemes az érzékelőt magasabb felületre szerelni, az ablak és az ajtó felső oldalától felfelé, de még a mennyezet alatt 15 cm-rel, hogy még azelőtt érzékelje a gáz jelenlétét, hogy mi már belélegeztük. Arra is figyeljünk, hogy mindig megbízható, garanciális, új-generációs szén-monoxid-érzékelőt vásároljunk.

5. Folyamatos karbantartás

A konyhai szagelszívó, amint eltömődik, nem fog megfelelően szívni és funkcionalitása lecsökken. A szellőzőrendszer elemeinek meghibásodásán túl a penész és a gombák melegágyává teszi a rendszert, ami súlyos egészségkárosító hatással bír. Ezért 2-3 havonta érdemes egy nagyobb takarítást, esetleg szűrőcserét megejteni.

A konyhai szagelszívó, amint eltömődik, nem fog megfelelően szívni és funkcionalitása lecsökken, ezért fontos a rendszeres tiszítás és karbantartás (Fotó: Shutterstock)
A konyhai szagelszívó, amint eltömődik, nem fog megfelelően szívni és funkcionalitása lecsökken, ezért fontos a rendszeres tiszítás és karbantartás (Fotó: Shutterstock)


6. Szakszerű ellenőrzés

Rendszeres időközönként vizsgáltassuk meg a készüléket és gondoskodjunk arról, hogy a kéményseprők az éves ellenőrzést is elvégezzék, a feltárt hiányosságokat megszüntessék. A szakemberek ugyanis már nem csak a kéményeket ellenőrzik, hanem a páraelszívó berendezéseket is.

(Forrás: Fanny magazin, borítókép: Shutterstock)

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.