Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Mákos guba  recept
Mákos guba
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Praktikus

Így tartsd távol a darazsakat - 5 bevált házi praktika

A darazsak tömeges megjelenése a kertben és a ház körül könnyen megkeserítheti az életünket, és különösen fájóvá teheti még a legboldogabb pillanatainkat is. 5 környezetbarát megoldást hoztunk, amivel távol tarthatók ezek a veszélyes rovarok.

A szúnyogok mellett talán a sárga-fekete csíkos darazsak a nyár legutálatosabb betolakodói. Várható tömeges megjelenésük a július-szeptember végéig tartó időszakra tevődik. Napközben aktívak, mivel hidegvérűek, szürkületkor behúzódnak fészkükbe ahol az éjszakát töltik. Bár alapvetően az embert nem bántják, veszélyérzet esetén azonban bátran támadnak, ezért érdemes megelőzni a felbukkanásukat, vagy megmutatni nekik, hogy ki az úr a kertben.

Ha lódarázs fészket találunk, ne próbálkozzunk magunk az irtással, hívjunk szakembert!
Ha lódarázs fészket találunk, ne próbálkozzunk magunk az irtással, hívjunk szakembert!

1. Riasszuk el citrommal!

A citrusfélék illata szerencsére taszítja a darazsakat. Tegyünk néhány szeletet a kerti asztalra, vagy facsarjunk egy egész citromot egy tál vízbe, és azt helyezzük ki az udvarra, teraszra. Ezzel megakadályozhatjuk, hogy közel merészkedjenek hozzánk. Vagy tűzdeljünk tele egy félbevágott citromot szegfűszegekkel, és tegyük arra a helyre, ahonnan távol kívánjuk tartani a kis sárga-fekete dresszes zümmögőket.

2. Vessük be az illóolajokat

A borsmenta olaja önmagában is rendkívül hatékony, illetve a citromfű-, a szegfű- és a gólyaorr-esszenciák keveréke is igazoltan hatásos. Egy permetezőbe keverjünk össze néhány cseppet valamelyik illóolajból kevés vízzel, és spricceljük körbe vele a teraszt, kertet. De hatásos lehet az is, ha néhány csepp olajat egy-egy vattapamacsra csepegtetünk, majd ezeket azokra a kritikus helyekre tesszük, ahol meg akarunk szabadulni a darazsaktól.

3. Ültessünk bazsalikomot

A darazsak egyszerűen utálják a bazsalikom illatát. Ezért az erkély bazsalikommal való beültetése nemcsak azért hasznos, hogy friss fűszernövényeink legyenek. A bazsalikom palántaneveléssel és állandó helyre vetéssel egyaránt termeszthető. Kertben, teraszon, ablakpárkányon is vígan eléldegél. Levelei azonban könnyen megperzselődnek, ezért ügyeljünk, hogy ne érje közvetlen napfény. A bazsalikomot rendszeresen kell öntözni, de kerüljük a túlöntözést.

4. A kávézacc itt is hasznos lehet!

Amennyire vonzzák az édes illatok – a parfümök, krémek és testápolók is – a darazsakat, legalább annyira taszítják őket az erős, keserű szagok. Így hát nem meglepő, hogy a legegyszerűbb és leginkább bevált taktika ellenük az égő kávézacc. Tegyünk egy marék szárított kávézaccot egy tűzálló tálba és gyújtsuk meg. A felszálló füst hatására olyan messzire mennek az otthonunktól, amennyire csak tudnak.

5. Ejtsük csapdába őket

Az egyik leghatékonyabb és legkíméletesebb védekezés a csapdák kihelyezése. Ehhez vágjunk le tapétavágó segítségével egy nagy, üres műanyag üveg felső harmadát. A másik részt töltsük meg egy kevés vízzel, adjunk hozzá mézet, és keverjük össze. Tegyünk pár csepp ecetet a keverékhez, így a méheket nem vonzza a csapdánk. Helyezzük el a csapdát távol a terasztól, a kert gyakran használt részeitől. A darazsakat vonzani fogja az édes illat, belerepülnek a csapdába, és többet nem jönnek ki.

A csapdákat érdemes a kert távolabbi végébe kihelyezni
A csapdákat érdemes a kert távolabbi végébe kihelyezni

Mit tegyünk, ha darázsfészket találunk?

Ahol gyakorta megjelennek a darazsak, ott a közelben gyanítható egy darázsfészek. Ha feltűnően nagy méretű fészket látunk a házunk körül, amely akár lódarázsé is lehet, mindenképpen hívjunk professzionális segítséget, nehogy komolyabb bajunk essen.

(Forrás: Bors)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.