Kivel?
Baráti társasággal, összes unokatestvérünkkel, szomszédainkkal, az egész családot felpakolva vagy szervezett túrához kapcsolódva. Mindegy, csak menjünk! Ha szervezői antitálentumok vagyunk, kérjünk meg valakit. Útközben énekeljünk, dudorásszunk, ahol lehet. Leszoktunk a közös éneklésről, pedig csodás dolog! Néhány dal, kedvcsinálónak: Hull a szilva…Esik eső karikára… Megismerni a kanászt…Száz forintnak… A karádi faluvégen…
Mivel?
Mehetünk autóval vagy tömegközlekedéssel, bár a vasút lassan szinte drágább, mint az autó. Sétálni nagyon jó. Márai szerint: „A sétáló útközben, minden pillanatban, megérkezett a séta céljához, mely soha nem egy ház vagy egy fatörzs, vagy szép kilátás, csak éppen ez a levegős és közvetlen érintkezés a világgal. Egy ember, aki lassan elvegyül a tájjal, része lesz egy erdőnek vagy mezőnek, ütemesen átadja magát a természet nagy díszletei között az örök valóságnak, az időtlen világi térnek, minden pillanatban úgy érzi, hazatért séta közben. A séta a teljes magány. Egy szobában könyvek és tárgyak vannak körülötted, melyek életed feladataira és kötelességeire figyelmeztetnek, a munkára vagy a hivatásra. Aki sétál, megszabadult munkájától, egyedül van a világgal, lelkét és testét átadja az ősi elemeknek. gondold meg, hogy a földön jársz és csillagok alatt sétálhatsz. Nagyszerű dolog ez.” (Márai Sándor: Füves könyv)
Hová menjünk?
Igazából mindegy, de ha lehet, ki a zöldbe. A Dél-Dunántúlon számos kisvasút várja az erdőben bóklászni vágyókat, például a Mecseki és a Mesztegnyői Erdei Vasút. Dél-budapestiek, irány az Alcsúti Arborétum, mely a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatósághoz tartozik, vagy mehetünk a Budakeszi Vadasparkba, azt a gyerekek szeretik nagyon.
Ha Debrecen felé vesszük az irányt, álljunk meg megnézni a csodálatos daruvonulást a Hortobágyi Nemzeti Parkban. Alkonyat táján fantasztikus látványban lesz részünk!
Ha észak-keletre vesszük az irányt, Budapesttől alig 60 perc Hatvan, a Grassalkovich kastélyt épp felújítják, de a Hatvany gyűjteményt megtekinthetjük, és innen már csak kb. 40 kilométer Hollókő.
A Fertő-tó is gyönyörű, Fertőrákoson megnézhetjük az ország egyetlen köztéri pellengérét is.
Az őszi Balaton fantasztikus. Csend van, csodálatos fények és egyre több a minőségi étterem.
Budapesten menjünk a Füvészkertbe, zseniálisak az őszi színek, a Margitsziget is kihagyhatatlan ilyenkor, bár ott többen vannak. Menjünk reggel jó korán, és kezdjünk egy szigetkörrel.
Ja, és Békéscsabán kolbászfesztivál lesz!
Mi legyen a kosarunkban?
Tegyünk be sajtokat és gyümölcsöket, a férfiaknak valamilyen jófajta szalonnát és kenyeret. Szendvicseket is csinálhatunk! Kenőkrémeket és más piknik ételeket gyűjtöttünk össze nektek itt:
Vihetünk magunkkal sós muffint és édeset is persze:
Tartalmas egytálételeket is ajánlunk, melyeket már előző este elkészíthetünk, és amik hazaérkezéskor majd jól átmelegítenek: Legyen nálunk termoszban forró tea, esetleg forralt bor, és öltözzünk rétegesen!
Hol együnk?
Ha nincs időnk vagy kedvünk csomagolni vagy sütni/főzni étteremben is ehetünk. Etyeken nem hibázhatunk nagyot a Vendégfogadóban, Debrencenben a Pálma éttermet ajánlják sokan. A Fertő-tónál érdemes betérni a híres Ráspiba, van turistamenü is. A Balaton partján, Szemesen, a Kistücsök egész évben nyitva van és nagyon jók a desszertjeik. Hatvanban az Udvarház Éttermet ajánljuk. Budapesten nyílt egy új thai konyha, a Parázs presszó, és sokan ajánlják a Bábelt és az Olimpiát is. A szerkesztőség szívesen veszi beszámolóitokat!
Jó barangolást!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.