Tárkonyos csirkeraguleves
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Körömpörkölt csülökkel
Finomfőzelék
Klasszikus kuglóf
Hagymás rostélyos
Farsangi szalagos fánk
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Mézes-mustáros csirkemell
Krémes spenótfőzelék
Csupacsokis brownie
Dubarry-csirkemell
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Kapros tökfőzelék virslivel
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mákos guba
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Zsemlegombóc
Praktikus

5 jó tanács, ha külföldről online vásárolsz

Egyre többen rendelnek külföldi webáruházakból, hiszen ezek az üzletek lényegesen olcsóbban – sőt néha hihetetlenül alacsony áron – kínálnak a ruhától kezdve a háztartási eszközökön át az elektronikai vagy éppen kertészeti cikkekig szinte mindent. Ám a vásárlásnál nem árt résen lenni.

Vannak, akik örömmel számolnak be újabb és újabb szerzeményeikről, mások viszont csak rossz tapaszalatokat szereznek a netes vásárlások során. Hogy minden rendben menjen, mutatjuk, hogy mire kell figyelni!

Online vásárolni nagyon egyszerű külföldről is / Fotó: Shutterstock
Online vásárolni nagyon egyszerű külföldről is / Fotó: Shutterstock

1. ellenőrizzük a webáruház üzemeltetőjét

Ha nem találjuk meg a cégnév, cím, székhely, elérhetőség és az általános szerződési feltételek információit a honlapon, jobb elkerülni az oldalt, még akkor is, ha csábító az ajánlat.

2. Válasszuk ki a célországot

A következő lépés az, hogy ellenőrizzük, hogy a webáruház szállít-e Magyarországra, és ha igen, milyen feltételekkel. Sok webáruház csak az adott országon belül szállít, vagy csak bizonyos országokba küld csomagokat. Olvassuk el a szállítási feltételeket, ahol megtalálhatóak a célországok.

3. Ráteszik az áfát

Számoljunk azzal, hogy ha harmadik országból, például Kínából, Angliából rendelünk, akkor a termék értéke alapján 27 százalékos áfát kell fizetnünk. Ha a webáruház regisztrált az IOSS rendszerben, az áfa már a végösszegnél felszámításra kerül, ellenkező esetben az áfát a behozatali vámeljáráskor kell megfizetnünk.

Ha EU-n kívüli webáruházból rendelünk, és az áru értéke meghaladja a 150 eurót, akkor vámot is kell fizetni. Az összeghatár a teljes rendelési összegre vonatkozik, azaz a szállítási költség is beleszámít. Nézzük meg a végösszegnél, hogy a webáruház feltüntette-e a becsült importdíjat, ami tartalmazza az esetleges vám- és áfa költségeket. (Bővebb információ: www.nav.gov.hu)

Nem minden online vásárlás után tudunk ilyen önfeledten mosolyogni... / Fotó: Shutterstock
Nem minden online vásárlás után tudunk ilyen önfeledten mosolyogni... / Fotó: Shutterstock

4. Visszaküldés indoklás nélkül

Ha nem vagyunk megelégedve a termékkel, a 14 napos elállási jogot az Európai Unión belül bárhol érvényesíthetjük. Más esetben ellenőrizzük az adott ország vagy cég visszaküldésre vonatkozó szabályait. Sok esetben, ha a vásárlástól számított bizonyos időn belül visszaküldjük a terméket, visszatérítik az árat, de néha akár a termék visszaküldése nélkül, részleges visszatérítést is kérhetünk.

6. Mi a helyzet a garanciával?

Fontos kérdés az is, hogy a terméket milyen garanciális feltételekkel tudjuk megvásárolni. Egyre gyakoribb, hogy a nagyobb gyártók úgynevezett nemzetközi garanciát vállalnak, így a gyártó által fenntartott szervizhálózat bármelyikéhez fordulhatunk, függetlenül attól, hogy melyik országban vásároltuk a terméket.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.