Körömpörkölt csülökkel
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Mákos guba
Klasszikus grízgaluska leves
Dödölle - az eredeti recept
Rakott zöldbab darált hússal
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Farsangi szalagos fánk
Csupacsokis brownie
Babgulyás
Kapros tökfőzelék virslivel
Mézes-mustáros csirkemell
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Hagymás rostélyos
Klasszikus kuglóf
Zsemlegombóc
Krémes spenótfőzelék
Dubarry-csirkemell
Praktikus

Így maradnak életben a balkonnövények, ha elutaztál, és nincs, aki locsoljon!

Így maradnak életben a balkonnövények, ha elutaztál, és nincs, aki locsoljon!
A hivatalos nyári szezon elkezdődött, egyre többen indulnak hosszabb-rövidebb vakációra – így fordulhat elő az a helyzet, hogy egyetlen kedves szomszédot vagy a környéken élő családtagot sem tudunk megkérni arra, hogy távollétünkben locsolja a virágainkat. Ilyenkor két eset lehetséges: vagy az összes balkonládát és cserepet visszük magunkkal az útra, vagy valahogy megpróbáljuk az öntözővíz beosztására kényszeríteni a növényeinket. Mi most ez utóbbira hoztunk egy pár kipróbált tippet!

Viráglocsolás - Ha csak pár napra utazunk el

Ha megoldható, helyezzük a növényeinket sötétebb vagy árnyékosabb helyre. Jó helyen lehetnek a lakásban vagy a hűvös, kevésbé napos lépcsőházban is – így ugyanis kevesebbet párologtatnak, ezért a megszokottnál kevesebb vizet igényelnek.

A párologtatás lassítására jó megoldás lehet még az is, ha a földfelszínt agyaggranulátummal vagy kaviccsal fedjük le. Az előbbivel érdemes átültetéskor is kalkulálni: a cserép aljára, alsó rétegként helyezve magába szívja, megköti a vizet, majd a gyökerek elszívják belőle a nedvességet, amikor szükséges.

A vízigényes növények napokig jól érzik magukat a fürdőkában vagy a zuhanytálcában, 1-2 centi magas vízben. Vigyázat: azok a növények, amelyek nem bírják a pangó vizet, erre a tárolásra nem alkalmasak!

Ha egy hétIG is távol leszünk - Így készítsünk házi öntözőautomatát!

Házilag is készíthetünk öntözőautomatát, ami gondoskodik a folyadék-utánpótlásról! A balkonláda.hu oldalról hoztunk mindjárt két zseniális DIY-megoldást is!

1. Üveg + kupak

Hasonlóan jó megoldás a vízzel megtöltött nagyobb műanyag palack vagy akár borosüveg. A PET-palackra lazán csavarjuk rá a kupakot, majd fejjel lefelé szúrjuk a növény mellé. A kupak mellett kiszivárgó víz pont elegendő nedvességgel látja el a talajt! A palack aljára fúrjunk 2-3 lyukat, hogy a levegő ki-be tudjon áramolni. Vízigényes növények köré több palackot is elhelyezhetünk.

2. Fonál + palack + szívószál

Szükségünk lesz pár méter vastagabb pamutfonálra, egy nagyobb, kb. 2 literes palackra és egy hagyományos, egyenes szívószálra. A palackot megtöltjük vízzel, és a cserép/balkonláda mellé helyezzük. Belelógatjuk a fonál egyik végét, a másik végét a szívószálon átfűzzük, és mélyen a virágföldbe szúrjuk. A kis szerkezetünk segítségével a növény annyi vizet vesz fel, amennyire épp szüksége lesz.

Ajánljuk még:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.