Az emberi agy egyedülálló: nincs még egy olyan élőlény, amely úgy tudná érzékelni, csoportosítani, raktározni az érzékszervek által közvetített információkat, mint az ember, de ezen szervünknek köszönhetően vagyunk képesek tanulni és emlékezni is. A gigantikus hálózatban több mint 100 milliárd agysejtünk tart folyamatos kapcsolatot egymással. Mindehhez azonban megfelelő „üzemanyagra” is szükség van – ez az agy esetében nem más, mint a víz és a szénhidrát.
Talán meglepő, de a sejtjeink mintegy 75 százalékban vízből állnak, így aztán a koncentrációhoz és a tanuláshoz is folyamatos folyadék-utánpótlásra van szükség. Fontos, hogy ne csak akkor igyál, amikor már szomjas vagy, hanem rendszeres időközönként fogyassz el egy-egy nagy pohár folyadékot! Ideális például a csap- és az ásványvíz, a higított gyümölcslé, valamint a különböző gyógy-, illetve gyümölcsteák.
A vérnek kellően hígnak kell maradnia ahhoz, hogy optimálisan el tudja látni tápanyaggal a sok milliárdnyi, érzékeny agysejtet. Ha egy kicsit is sűrűbb a kelleténél, az agyba is kevesebb oxigén és létfontosságú anyag jut el a vékony ereken keresztül. Többnyire ez az oka a dekoncentráltságnak és annak, ha időnként a szokottnál nehezebben tudsz odafigyelni a feladataidra.
Az agy szeretne állandóan megfelelő mennyiségű cukorhoz, pontosabban szőlőcukorhoz (más néven glükózhoz) jutni. A megfelelő működéshez óránként 4 grammnyira van szükséged, az agysejtek ugyanis a cukorból nyerik az energiát. A szürkeállomány akkor működik a legolajozottabban, ha az ellátás folyamatos – ehhez azonban okosan kell választanod mikor, milyen szénhidrátot eszel! Például a müzli és a teljes kiőrlésű gabonából készült pékáruk szénhidrátjai a gyomorban és a bélben szintén glükózzá alakulnak, és hosszú ideig egyensúlyban tartják a vércukorszintet. Az agy működését serkentő anyagok: glükóz (szőlőcukor), vas, jód, lecitin, esszenciális aminosavak (a fehérjék építőkövei), ginszeng.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.