Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Mákos guba  recept
Mákos guba
Minestrone recept
Minestrone
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Praktikus

4 tipp, hogy jobban menjen az őszi nagytakarítás

A nagyobb rendrakások és takarítások az életünk fontos részei: szeretünk tiszta, rendezett lakásban élni. De könnyen mumussá is válhat a feladat, hiszen fárasztó és időigényes. Adunk néhány tanácsot, amiket megfogadva sokkal hatékonyabb lehetsz!

Van, aki szeret takarítani, és van, aki nem, de a tiszta, rendezett körülményeket mindenki értékeli. Ha nehezen szánod rá magad, hogy nekiállj az őszi nagy rendrakásnak, segítünk néhány hasznos tanáccsal.
 

Jó, ha megszervezed a takarítást is / Fotó: Shutterstock
Jó, ha megszervezed a takarítást is / Fotó: Shutterstock

Készülj elő!

Mielőtt belevágnál a takarításba, készíts elő mindent, amire szükséged lesz. Emellett érdemes egy tervet is készíteni magadban. Mennyi időd van, mekkora takarítást szeretnél csinálni, mi az, ami semmiképp sem maradhat ki? Ha ezeket előre tisztázod magadban, sokkal hatékonyabb leszel!

Jelölj ki egy irányt!

Az első lépés általában a rendrakás és a törölgetés. Érdemes felosztani a helyiségeket, ha nagyobb a lakás, akkor akár több napra is. Egy egység lehet a nappali és a hálószoba. Külön a fürdőszoba és a vécés és szintén külön a konyha.

A szobákon belül is érdemes kijelölni egy haladási irányt: "rendbe rakom az íróasztalt, aztán jöhet a kanapé környéke, majd a könyvespolc..." és így tovább. Így nem az történik, hogy mindenbe belekapsz egy kicsit, hanem szisztematikusan haladsz, és egyértelműen át fogod látni, hogy mi az, ami már kész van, ami elég inspiráló.

Zenére jobban megy a munka / Fotó: Shutterstock
Zenére jobban megy a munka / Fotó: Shutterstock

Rendszerezz!

Minden összevissza van, és azt sem tudod, hogy hova kapj? Itt szintén fontos, hogy pontról pontra haladsz, ha pedig sok az átpakolni való, csoportosítsd a dolgokat kupacokba. Ez a szekrénybe megy, ennek a konyhában lesz a helye, ez szennyes. Amikor pedig a megfelelő egységhez érsz, majd elpakolod őket.

Ne kalandozz el!

Rendrakás közben sok lehetőség adódik az elkalandozásra. Kipakolsz olyan fiókokat is, ahova akár hónapok óta nem nyúltál. Ilyenkor lehetséges, hogy hajlamos vagy belemerülni az ott talált emlékekbe. Olvasgatni, fényképeket nézegetni. Ezt csak ahhoz mérten engedélyezd magadnak, hogy mennyi időd van. Ha nem sok, akkor egyszerűen csak jegyezd meg: ide visszatérek majd, ha ráérek!

Az papírok rendszerezése is nagy buktató lehet, mert ha látod, hogy káosz van az iratos fiókba önkéntelenül is elkezded rendbe rakni, de ez az esetek többségében nagy meló és lehet, hogy elveszi az időt és az energiát arról, hogy végezz a takarítással. Tehát szintén mérlegeld, hogy van-e most rá kapacitásod, vagy inkább, majd egy következő projekt része lesz.

Megakaszthat egy váratlan nehézség is, például, ha mindenképpen meg akarsz javítani, egy billegő polcot, de sehogy sem sikerül. Itt is a mérlegelés a megoldás. Mennyire fontos ez? Van most idő rá? Nem biztos, hogy jó, ha a tökéletességre törekszel, előnyösebb, ha az a cél, hogy be tudd fejezni, amit aznapra elterveztél. A többi dologra pedig majd visszatérsz. Akár jegyzeteket is érdemes lehet készítened, hogy mit kell majd még megcsinálnod, akkor nem érzed úgy, hogy figyelmen kívül hagytad.

Fel a hangerőt!

A rendrakás és a takarítás monoton dolgok, amikbe könnyen beleun az ember. Ezért nem ért felpörgetni egy kicsit, mondjuk valami jó zenével. Hidd el, sokkal jobban és pörgősebben fog majd menni minden!

(Borítókép: Shutterstock)

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.