Szicíliában is nagyon imádják a pizzát. Az itteni verzió a sfincione nevet kapta. Hogy mi kerül rá? Sajt nem mindig, ha mégis, akkor inkább valamilyen kemény sajt. A vastag, szivacsos tésztát paradicsom szósszal, hagymával és helyi fűszerekkel ízesítik. A tetején kerül még kenyérmorzsa is.
Grúziának is megvan a maga, pizzára hajazó finomsága, ez pedig a hacsapuri. A csónak alakú lepény egy élesztős, a pizzához nagyon hasonló tésztából készül. Többféle sajttal (például erős, sós tehénsajttal, valamint gomolyával), tojással és túróval töltik meg.
A coca, vagyis a spanyol lapos kenyér, általában zöldségekkel és a híres spanyol kolbásszal a tetején kerül felszolgálásra, de szinte bármilyen feltéttel lehet kérni az éttermekben. A coca tésztája kissé ragacsos, viszonylag sok olajjal készül, így erre nem árt felkészülni.
A Deep-dish pizza, vagyis a fordított pizza, Chicago városból származik. Itt az a lényeg, hogy a tészta vastag legyen, legalább 5 centis, akár egy pite. A magas, acélserpenyőben készült pizzát aztán telepakolják feltéttel, viszont fordított sorrendben. Alulra került a sajt, majd a hús következik, amit a zöldségek követnek, végül pedig a szósz. Így 26 centis pizza, akár 2 kilós is lehet.
Okonomiyaki - mondják a japánok, ha pizzát szeretnének rendelni. Az ő verziójukban a lisztet, tojássaé és vágott káposztával összekverünk. Egy serpenyőben bacon kerül, azt pirítani kezdjük, majd rákanalazzuk a káposztás tésztát. Ha megpirult, megfordítjuk, és bármilyen szósszal fogyaszthatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.