A zöldségfasírt sokféle szerepet betölthet, lehet az iskolai vagy munkahelyi szendvics töltelék, kínálhatjuk feltétként, krémlevesekbe levesbetétként, főfogásként, de piknikeken, családi kirándulásokon is ideális uzsonna-megoldást jelent.
A zöldségfasírtból többféle változatot is készíthetünk. A fasírozottunkat készíthetjük egyben, sütőben sütve, vagy akár kevés zsiradékon is sülhetnek a kisebb-nagyobb pogácsák.
A fasírozottba szánt zöldséget a felhasználás előtt érdemes megfelelően előkészíteni. A friss zöldségeket blansírozzuk, azaz főzzük elő, a fagyasztott zöldségeket pároljuk, főzzük meg, a konzervek esetében elég csak lecsöpögtetnünk.
Nagy kérdés, hogy milyen közeg vegye körül a zöldségeinket, mi az, amivel egyben tudjuk tartani. A zöldségfasírozottak esetében jó választás, ha áztatott zsemlével, zsemlemorzsával, főtt rizzsel, burizzsel, bulgurral, zabpehellyel vagy kuszkusszal keverjük el, fűszerezzük, majd néhány tojást adunk a keverékhez, amit aztán a formába simítunk. A fűszerezésben nyugodtan használhatjuk az aktuális zöld fűszereinket, de fekete borssal, kevés cayenne borssal vagy curryvel is alakíthatunk a fasírtunk ízvilágán.
A serpenyőben sütött buciknál egy kevés tojás, tej vagy bármilyen más, számunkra ideális folyadék és liszt szükségeltetik. A lisztből kedvünk szerint válogathatunk, a finomliszten kívül nyugodtan dolgozhatunk tönkölyliszttel, rozsliszttel, kukoricaliszttel vagy épp csicseriborsóliszttel.
Ha azt szeretnénk, hogy a végeredmény jó ropogós legyen, akkor a keverékünkbe szórhatunk egy kis szezámmagot, tört lenmagot, tökmagot vagy fekete szezámmagot, illetve, ha olyan konzisztenciájú a zöldségpogácsánk, akkor nyugodtan beleforgathatjuk egy kevés zsemlemorzsába, panko morzsába is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.