A pluszkilók egyenletesen oszlanak el a hasi részen, a melltől lefelé egészen a csípőig. Ha jól szeretnél lakni, többnyire a kekszekhez, a tészta- és kenyérfélékhez nyúlsz, te attól érzed jóllakottan magad.
Erre figyelj: Az elégtelen tápanyagbevitel nagy a méreganyagok felhalmozódása miatt megeshet, hogy a pajzsmirigy működésed nem megfelelő, így az nem képes elég hormont termelni. Erre válaszul a test zsírt tárol, inzulint termel, és csökkenti az anyagcsere-fokozó növekedési hormon kibocsátását. Ezzel az összes sejt kalóriaégetési képességét lelassítja, főleg a has és a medence tájékán.
Így egyél: Fontoshogy elegendő jódot juttass a szervezetedbe, mert ennek a jelenléte elengedhetetlen a pajzsmirigy megfelelő működéséhez. Egyél rendszeresen tengeri herkentyűket, tojást, tejet, joghurtot, valamint sajtot. Naponta 2 adag alacsony zsírtartalmú tejtermék és hetente 4-szer más, jódban gazdag élelmiszer fogyasztása ajánlott ennél a testalkatnál. Nassolnivalónak pedig válaszd az olajos magvakat és a dióféléket.
Mozgás: Azokat a mozgásformákat előnyösek neked, amelyeknél az intenzív és a könnyedebb szakaszok váltakoznak (pl. sprintfutás-kocogás, fel- és lefelé történő futás a lépcsőn).
Ha meghízol, kis pocakod lesz, amely magasan kezdődik, és kidomborodva picit lefelé lóg. Általában hasra, derékre, csípőre hízol, amitől az összhatás olyan, mint egy szép kerek almáé. A stressz hatásra a mellékvese stresszhormonokat kezd el termelni. Mivel a test azt feltételezi, hogy a „veszély” állandóan fennáll, zsírt raktároz el a hason, hogy védje a létfontosságú szerveket – emiatt alakul ki a kör alakú pocak.
Erre figyelj: A stressz hatására magassá váló kortizolszint miatt a test nem tudja beállítani a megfelelő vércukorszintet, ez az oka az állandó éhségérzetnek, és ezért eszik túl sokat az, aki állandó feszültségben él.
Így egyél: Kifejezetten ajánlott a C-vitaminban gazdag friss zöldségek és gyümölcsök, a bogyós termések, a citrusfélék, az alma, a paradicsom és a leveles zöldségek fogyasztása. Az utóbbiak egyenesen ideálisak, mivel kalciumot és magnéziumot egyaránt tartalmaznak, ezáltal pedig jó hatással vannak a mellékvesére. Naponta többször egyen, de mindig csak keveset. Lényeges, hogy mindegyik főétkezése tartalmazzon fehérjét!
Mozgás: A kevésbé intenzív, hosszú távú mozgásformák javallottak, például a séta , a jóga, az úszás és a tajcsi.
A súlyfelesleg elsősorban a combodon, a csípőden, valamint a hasad alsó részén rakódik le. Legszívesebben tejtermékeket eszel, főleg azok zsírosabb változatait, például jégkrémet, krémsajtot vagy krémtúrót.
Erre figyelj: Sajnos a női petefészek hormontermelése a 28. életév után kissé egyenetlenné válhat. Ez egy szerencsétlen mellékhatást eredményezhet: a zsírsejtek a csípő és a has tájékán nagyobbodnak meg, így aztán a súlyfelesleg is a test ezen részén jelenik meg.
Így egyél: Legalább hetente 4-szer ajánlott a keresztesvirágúak, azaz a káposztafélék (kelkáposzta, kelbimbó, brokkoli, fejes káposzta, karfiol) fogyasztása. Emellett egyél meg naponta legalább 50 g fehérjét is, aminek legjobb forrásai a tojás, a sajt, a sovány csirkehús , a hal és a soványabb vörös húsok. Néha a kicsit zsírosabb ételek, például a margarin vagy a tejszín fogyasztása is megengedett, a mennyiségre azonban ügyelned kell, mert hízlalnak.
Mozgás: Ajánlott a biciklizés, a step-aerobik, a túrázás – a sport segíti a méregtelenítést, ráadásul az említett mozgásformák által az alsótest izmait is tónusosabbá teheted.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.