Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Klasszikus kuglóf recept
Klasszikus kuglóf
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Édes bundás kenyér (french toast) recept
Édes bundás kenyér (french toast)
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Egészséges

Így működik a szervóra - ha eszerint élsz, egészségesebb és fittebb leszel!

Biológiai óra, szervóra
Ami a nyugati orvoslásban a bioritmus, azt a keleti gyógyítók szervórának hívják. Úgy tartják, hogy aki figyelembe veszi működését, és ennek fényében tervezi meg a napjait, az egészségesebb, kiegyensúlyozottabb, fittebb életet élhet.

A keleti gyógyítók többezer évnyi megfigyelés alapján megalkották az úgynevezett szervórát, amely 12 fő emberi szervet különböztet meg. Ezek mindegyike kétórás váltásokban regenerálódik, tisztul, és a testünk az éppen aktuálisan legintenzívebben dolgozó szervünkre fókuszál leginkább, az összes energiánk ide összpontosul. Ha a napirendünk kialakításakor figyelembe vesszük a szervóránk működését, az jelentősen befolyásolja a hogylétünket, és nem mellesleg komoly betegségeket is megelőzhetünk.


Így működik a szervóra:

1:00 – 3:00: Máj
Éjjel 1-3 óra között, amikor mélyen alszunk, a máj méregteleníti a vért és szabályozza a hormonszintünket. Ezért van például az, hogy ha az esti buliban túl sok alkoholt iszunk, és túl későn kerülünk ágyba, az jelentősen befolyásolja a máj tisztító funkcióját, és ezért ébredünk másnaposan.

3:00-5:00: Tüdő
A tüdő irányítja a szervezet immunrendszerét és az oxigén elosztását a vérben. Ez a tüdő aktív ideje, ilyenkor készül fel az egész napi munkára.

5:00-7:00: Vastagbél
Ez a legmegfelelőbb időpont arra, hogy kikeljünk az ágyból és elkezdjük a napot, ugyanis ebben az időpontban a vastagbél működésbe lép, és megkezdi a salaktalanítás folyamatát. Emiatt történik általában reggel a székletürítés

7:00-9:00: Gyomor
A reggeli a nap legfontosabb étkezése, és ennek jó oka van! A gyomor energiái ilyenkor magasak, és a reggeli kihagyása felboríthatja ennek a szervnek az egyensúlyát, és emésztési és immunitási problémákat okozhat

9:00-11:00: Lép
A lép szorosan kapcsolódik a gyomorhoz. Amikor a lép táplálékot kap, enzimeket bocsát ki az étel lebontására, energiává alakítására. Éppen ezért ez az ideális időszak a munka elvégzésére, mivel ez teszi lehetővé, hogy képesek legyünk hatékonyan felhasználni mentális energiát és jobban koncentráljunk.

11:00-13:00: Szív
Ilyenkor a legenergikusabb a szív, friss vért pumpál a szervekbe, táplálja az izmokat, inakat, erősíti a keringést. Ha ebben az időszakban le tudunk pihenni fél órára, az rendkívüli módon táplálja a szívet, hosszú távon pedig jelentősen csökkenti a szívbetegségek kockázatát.

13:00-15:00: Vékonybél
A szervezet az összes energiáját az ebéd emésztésére fordítja, így a teljesítőképesség mélyponton van. Ebben az időszakban a fájdalomérzet is csökken, ezért érdemes ilyenkor fájdalommal járó kezelésre – például fogorvoshoz – ellátogatni.

15:00-17:00: Hólyag
A húgyhólyag ekkor dolgozik a legintenzívebben, ezért ilyenkor különösen figyeljünk oda arra, hogy elegendő tiszta vizet, gyógyteát igyunk.

17:00-19:00: Vese
A vese felelős a vér szennyeződésektől való megszűréséért és a hormonok egyensúlyának fenntartásáért. Ha ebben a napszakban rendkívül fáradtnak érezzük magunkat, az a mellékvese problémáról árulkodik. Egyéb tünetek közé tartozik az alacsony libidó, a hátfájás és a hormonális zavarok.

19:00-21:00: Szívburok
A szívburok egy vékony, rostos zsák, amely a szívnek és főbb ereinek ad otthont. Egyik kulcsfontosságú funkciója a szív szigetelése és védelme. Hasonlóképpen, a szívburok védi a szívet a külső stresszhatásoktól és az érzelmi hangulatingadozásoktól. Ha ez a szerv kiegyensúlyozatlan, könnyen stresszesek, feszültek lehetünk. A szívburok egyensúlyának visszaállításának jó módja, ha lelassítjuk a tempót és lazítunk, például meditálunk, olvasunk, veszünk egy meleg fürdőt.

21:00-23:00: Hármas melegítő
Test, lélek, energia. A hármas melegítő időszakában testünk és lelkünk nyugalomra, pihenésre vágyik, teljesítőképességünk erőteljesen csökken, ez a legpihentetőbb alvás ideje, így nem javasolt testileg és szellemileg aktív tevékenységet végezni.

23:00-1:00: Epehólyag
A szerv ilyenkor működik legerőteljesebben. Ez a magyarázata annak is, miért alszunk nyugtalanul vagy ébredünk fel éjszaka késői nehéz vacsorát követően.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.