Vadas marha
Klasszikus stíriai metélt
Tojásos nokedli fejes salátával
Tárkonyos csirkeraguleves
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Babgulyás
Finomfőzelék
Körömpörkölt csülökkel
Klasszikus grízgaluska leves
Káposztás tészta egyszerűen
Dubarry-csirkemell
Rakott zöldbab darált hússal
Farsangi szalagos fánk
Zsemlegombóc
Klasszikus kuglóf
Kapros tökfőzelék virslivel
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Epres blondie
Nem csak az elhízás, hanem a folyamatos lelki feszültség is hajlamosíthat a diabétesz kialakulására.

Ez persze nem jelenti azt, hogy minden stresszben élő ember cukorbeteg lesz, csupán azt, hogy ha megvan bennünk a genetikai hajlam, és esetleg más kockázati tényezők is állandósulnak az életünkben, a folyamatos idegeskedés felgyorsíthatja a folyamatot. A tartós és fokozott stressz miatt ugyanis inzulinrezisztencia és csökkent glükóztolerancia léphet fel, amelyek a betegség előszobájának számítanak.

Hatásos kajatippek magas és alacsony vérnyomásra >>>

Még visszafordítható!

Az inzulinrezisztencia azt jelenti, hogy ugyanakkora inzulinhatáshoz nagyobb mennyiségű inzulinra van szükség. A folyamat vége pedig, hogy a termelődő inzulin végképp elégtelenné válik a szükségletekhez képest.

A csökkent glükóztoleranciára a terheléses vércukorvizsgálat deríthet fényt. A glükózszint (vércukor) normálesetben nem emelkedik 7,8 mmol/l fölé. Csökkent glükóztoleranciáról az e feletti, kisebb mértékű növekedés (7,8–11 mmol/l) esetén beszélhetünk. Tudni kell, hogy ilyenkor, megfelelő kezeléssel, még visszafordítható a folyamat!

Cukorbetegség a stressztől
Cukorbetegség a stressztől

Fokozott kockázat

A belső feszültség a már kialakult cukorbetegségen is ront: egyrészt a stresszhormonok közvetlenül is képesek hatni a vércukorszintre, másrészt az idegeskedés miatt a diabéteszes hajlamos elhanyagolni a táplálkozását vagy épp a rendszeres vércukorkontrollt. Stresszoldásként gyakoribbá válik a dohányzás és az alkoholfogyasztás is, pedig ezek nemcsak az alapbetegség, hanem az amúgy is fokozott kockázatú szövődmények (például érszűkület) kialakulásában is jelentős szerepet játszanak!

Hízlal? Egészségtelen? Kérdések és válaszok a cukorról >>>

Mikor forduljunk orvoshoz?

Minél több rizikófaktor van jelen az életünkben, annál gyakrabban érdemes részt vennünk a szűrésen. Mindenféleképpen orvoshoz kell menni a következő tünetek jelentkezésekor:

gyakori szájszárazság
szomjúság
megnövekedett vizeletmennyiség
fáradékonyság
gyakori éhségérzet.

Édes élet cukor nélkül - tippek diabéteszeseknek >>>

A súlyvesztés az 1-es típusú, inzulinhiányos cukorbetegségre jellemző. A 2-es típusú cukorbetegeknél ugyanakkor inkább súlynövekedés tapasztalható, fogyás csak a hasnyálmirigysejtek kimerülése után történik. A látásromlás, az éjszakai lábikragörcs, a végtagfájdalom és -zsibbadás, a viszkető bőr, a hajlatokban megjelenő bőrkimaródás, a gyakori gombás bőrfertőzések is figyelmeztető jelek lehetnek.

A 8 legjobb élelmiszer a rák ellen >>>

6 tipp, hogy természetes módon csökkentsd a koleszterinszinted! >>>

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.