Ahogyan arról a Világgazdaság is beszámolt, az Apple Pay tömegesen vont le összegeket az ügyfelei számláiról. Az kellemetlen ügyben az egyik munkatársuk is érintett, tőle először 399, majd 9490 forintot vett le a rendszer.
De nemcsak ő járt pórul, többen is hasonló esetekről számoltak be: volt, akitől kétszer 990, majd még egyszer 1990 forintot vontak le, míg másnak egyszer 2390, majd 2990 forinttal terhelték a bankkártyáját.
Emellett akadt olyan felhasználó is, aki percek alatt, több mint fél millió forintot veszített.
Az indokolatlan levonások miatt több száz elégedetlen ügyfél kereste meg az OTP, a pénzintézet így nyilatkozott: „Információink szerint több bankkártya-kibocsátó kártyáival több banknál tömeges, indokolatlan terhelések történtek. Szakembereik a szükséges intézkedéseket haladéktalanul megtették.”
Az Erste bank, az MBH, a Raiffeisen bank, a CIB bank és a Revolut ügyfeleinél is történtek hasonlók. A pénzintézetek nagy erőkkel vizsgálják a problémát.
A Magyar Bankszövetség így fogalmazott: az Apple alkalmazásboltja tévesen, nagy volumenben terhelt magyar bankkártyákhoz tartozó számlákat 2024. június 26-án 18 órát követően néhány órán keresztül. A téves tranzakciókról a bankszektor az érintett magyar kártyabirtokosok gyors jelzéseinek köszönhetően értesült, és közvetítő szereplőként azonnal intézkedett a helyzet kezelésére.
Az eddigi információk alapján az érintett tranzakciók kizárólag korábbi vagy jelenleg meglévő előfizetésekhez vagy vásárlásokhoz kapcsolódnak, téves technikai ismétlődéssel. Fizikai terminálokon történő vásárlások vagy készpénzfelvételes tranzakciók nem érintettek.
A bankszövetség, hivatkozva az Apple tájékoztatására, azt írta: semmilyen visszaélésre utaló jel nincs. Az ügyféladatokkal kapcsolatosan nem történt visszaélés, adatok nem kerültek veszélybe. Az Apple fogadja a kapcsolódó ügyfélmegkereséseket, a tévesen terhelt összegek visszatérítése folyamatban van.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.