A helyzet az, hogy ha nem is marad bennünk évekig, azért olyan könnyen nem boldogul vele a szervezet: megemészteni ugyanis nem tudja. A cukorbevonattal és az aromákkal még csak-csak elbánik, de magával a gumival nem tud. Ez ugyanis, ahogy a nyers zölségek rostbázisa vagy a pattogatott kukorica héja, illetve a különféle magvak a gyomorsav enzimjei számára feldolgozhatatlanok.
Tehát a rágó valóban megemésztetlenül ottmarad a gyomorban - és aztán? Először is a legfontosabb, hogy nem ragad bele semmibe, se gyomor falán nem tapad meg, sem a bélbolyhokban! Sőt: a gyomrodban lévő többi, részben megemésztett táplálékkal együtt folytatja útját a testedből kifelé vezető úton, majd a beleken áthaladva el is hagyja azt.
Extrém esetben, nagy mennyiségben felhalmozódva, és elsősorban gyerekeknél, valóban okozhat problémát. Volt egy nagyobb publicitást kapó eset 1998-ban, amikor is egy 4 és fél éves kisfiúnál, aki két éven keresztül, naponta 7 rágógumit rágott el, és nyelt le, olyan brutális székrekedés alakult ki, hogy végül műtéti beavatkozásra volt szükség. Ez a lefolyás tehát valóban igen ritka, de azért jó, ha 6 év alatt csak szülői felügyelettel rágóznak a gyerekek, és akkor is csak kontrollált mennyiségben kapnak az édességből.
Kijelenthetjük, hogy életkortól függetlenül, mindenkinek megviseli az emésztőrendszerét, ha kiköpés helyett inkább lenyeli a rágógumiját. Puffadás, hányinger, székrekedés vagy hasmenés várhat arra, aki túl gyakran választja az utóbbi megoldást.
A Yale egyetem egészségügyi szakértői szerint, 40 órától 7 napig terjedhet az az időintervallum, amíg az emésztőrendszerünkön átjut a rágógumi. Mivel nem tudjuk megemészteni, ezért az átlagosnál több időt tartózkodik bennünk, de azt biztosan kijelenthetjük, hogy a hét évet semmilyen körülmények között nem éri el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.