Kaszinótojás franciasalátával recept
Kaszinótojás franciasalátával
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon recept
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon
A tökéletes linzer (alaprecept) recept
A tökéletes linzer (alaprecept)
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Franciasaláta (alaprecept) recept
Franciasaláta (alaprecept)
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Elronthatatlan sajtos pogácsa recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa
A legfinomabb gesztenyekrémleves recept
A legfinomabb gesztenyekrémleves
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Fanta szelet egyszerűen recept
Fanta szelet egyszerűen
Lencsegulyás recept
Lencsegulyás
Karácsonyi bejgli recept
Karácsonyi bejgli
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Pihe-puha mézeskalács recept
Pihe-puha mézeskalács
Klasszikus töltött káposzta recept
Klasszikus töltött káposzta
Diós és mákos bejgli egyszerűen recept
Diós és mákos bejgli egyszerűen
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Zserbó – az eredeti recept recept
Zserbó – az eredeti recept
Érdekességek

Grillezett nyárs, kebab: 5 tény, amit nem tudtál

Nevezhetjük sasliknak, sőt kebabnak is, húsnyársnak és rablóhúsnak, a közös egészen biztosan az, hogy nagyon gyorsan készíthetünk a grillen csodásan finom nyársakat. Nem mellesleg az aktuális hangulatunk szerint variálhatjuk a felszúrt alapanyagokat. Cikkünkből 5 olyan tényre derül fény, amit eddig talán nem is tudtál erről az ételről.

A húsimádók, akik mellesleg grillezni is ugyanúgy szeretnek és nem csupán húst, hanem zöldséget is, gyakran dobnak össze egy-egy finom és változatos nyársételt a grillen. A legjobb benne, hogy az elkészítése csöppet sem bonyolult és egészen gyorsan megsülnek a felszúrt alapanyagok.

1. Nyárson már az ókori görögök és rómaiak is sütöttek

A nyársas húst évezredek óta ismerik és készítik világszerte. Története visszavezethető egészen az ókori Görögországig. A leletek tanúsága szerint a görögök egészben sütöttek kecskét, bárányt, disznót, vadat fém- vagy fanyársakra tűzve. Régészek tártak fel olyan romokat, amelyek egyértelműen bizonyítják, a nyársas étel nem új keletű. Szóval amikor legközelebb rablóhúst készítünk, pár pillanatig elmerenghetünk, hogy hasonló ételt már az ókori görögök és a rómaiak is sütöttek. Bár talán kicsit kevesebb finomsággal…

2. A húsnyárs az egység szimbóluma

Meglepő lehet, de a nyárson sült fogásokat sok helyen az egység szimbólumának tekintik, mert közös étkezésekkor, nagyobb társaságban kínálják azokat. Ha belegondolunk, valóban lehet valami különleges abban, amikor a barátok, a szeretteink körében közösen grillezünk és fogyasztjuk ezt az egyébként egyszerű ételt. A tábortűz ropogása, háttérben kellemes zene. Már csak valami finom ital kell a tökéletes együttléthez.

3. Villa sem kell hozzá

Egyes helyeken az emberek a nyársra húzott ételre úgy hivatkoznak, hogy evőeszköz nélkül is fogyasztható fogás, hiszen valójában villa sem kell hozzá, mert közvetlenül a nyársról is le lehet harapdálni a grillezett falatokat.

4. Ezt jelenti a shish kebab

Ahhoz, hogy igazán értékelni tudjuk a nyársételek dicsőséges térhódítását, tisztelnünk kell közel-keleti eredetüket. A shish kebab kifejezés törökül szó szerint annyit tesz, hogy nyársra húzott sült hús, és ez az étel rengeteg helyen fogyasztható Törökország-szerte. A shish kebab eredete háborús időkre nyúlik vissza, de találtak bizonyítékok arra is, hogy már a Bizánci korban is készítették ezt az ételt. A shish kebabok a nyársra húzott hús régebbi formáit új szintre emelték az ízesítő pácok használatával, amelyek új és izgalmas ízeket adtak/adnak az ételnek.

5. Kardra húzott nyársak

Egy másik tény, ami a Közel-Kelethez és a régmúlthoz köthető, hogy a nyársas húst a török katonák, jobb híján, a kardjukra húzva sütötték a tábortűz felett. Innen eredeztethető a shish kebab készítése is. Az idő előrehaladtával természetesen a nyársra húzott hús elkészítési módjai is változtak. A katonák a nyílt tűzön egészben sütötték meg a húsdarabokat, mert nem volt idő vagy éppen nem álltak rendelkezésre eszközök a húsok felszeleteléséhez. Ahogy ez a hagyomány elterjedt a Közel-Keleten, a sült húst, a mostanihoz hasonlóan, már apróra darabolva fogyasztották.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.