Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Minestrone recept
Minestrone
Mákos guba  recept
Mákos guba
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Érdekességek

Kiderült: eddig még biztosan marad az óraátállítás

Nos, nagyon úgy néz ki, hogy nálunk öt évig még biztosan marad az órák állítgatása. Hogy miért? Mert a cseheken kívül még senki nem döntött azzal kapcsolatban, hogy a nyári, vagy a téli időszámítást használják annak ellenére, hogy az Európai Unió már régen szabad kezet adott.

Jelen állás szerint azt, hogy ki melyik időszámítást kívánja használni, az országok szabad döntése lenne. Tök egyszerűnek tűnik a képlet, ám a politikai és gazdasági érdekek miatt nehéz konszenzusra jutni. Mint mondják, komoly összehangoltságra van szükség és a cseheken kívül még senki nem döntött. Náluk öt évig még biztosan marad az óraátállítás, amihez nekünk is alkalmazkodni kell, pedig ma már nincs túl sok értelme az órák ide-oda tekergetéseknek.

Szervezetünk finomreceptorait is nagyban befolyásolják ezek a változások, így azt az egyetlen órát is megérezzük, akár előre, akár visszaállításról van szó. Az időseket, a betegeket és a gyerekeket érinti érzékenyebben ez az időszak. Szakemberek szerint a megoldás az, hogy nekik már most egy órával többet kellene aludniuk.

Mint azt korábban mi is megírtuk, a téli időszámítás Magyarországon minden év októberének utolsó vasárnapján, azaz 2021-ben október 31-én kezdődik. Ezen a napon hajnali 3 órakor 2 órára állítjuk át az órákat. A csillagászatilag megfelelő időszámításhoz ilyenkor térünk vissza.

Eredetileg azért vezették be az óraátállítást, hogy a nappalokat a lakosság napi menetrendjéhez igazítsák. Az 1973-as olajárrobbanást követően 1976-ban Franciaországban vezették be először. Az indoklás az volt, hogy ezzel nagyjából 300 ezer tonna kőolajnak megfelelő energia takarítható meg. Energiatakarékosság céljából vezették be a téli és nyári időszámítási rendszert Magyarországon is 1980-ban. Mivel napjainkra az energiafelhasználás nagymértékben megváltozott, ezért a mai számítások szerint ezzel a módszerrel már nem lehet energiát megspórolni - írja az Időkép.

Ajánljuk még:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.