A virsli hazai népszerűsége vitathatatlan: egy kutatásban megkérdezettek 95 százaléka úgy nyilatkozott, hogy rendszeresen fogyasztja valamilyen formában, így nem csoda, hogy ez a legnagyobb mennyiségben vásárolt termék a feldolgozott húskészítmények között. Népszerűségét annak köszönheti, hogy sokféleképpen elkészíthetjük és fogyaszthatjuk - de a legegyszerűbb és leginább kedvel módja, ha forró vízben, pár perc alatt megfőzzük. Vanna, akik a mikrózásra esküsznek, ez tűnik a legegyszerűbbnek - de vajon elég biztonságos is? Azt tudjuk, hogy a lobogva forró vízben minden víus és bacilus elpusztul - de vajon mire elég a mikrohullám? Mi történik, ha nem melegszik át kellőképpen a virslink belseje?
A Nébih - vagyis a Nébih - Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal -, aki előszeretettel válaszol élelmiszerbiztonsággal kapcsolatos olvasói levelekre, a minap a Facebookon tette közzé az ezzel kapcsolatos állásfoglalalását, miszerint: a világon SEMMI. Hogy miért?
"A virsli „főzése” tulajdonképpen a felmelegítést jelenti, mely során egy-két percig javasolt forrásban lévő vízben tartani, ezzel elkerülve, hogy kifőjenek belőle az ízanyagok. Mivel a virsli hőkezelt, azaz főtt termék, ezért élelmiszerbiztonsági szempontból nem jelent kockázatot, ha a fogyasztó nem főzi át teljesen, vagy akár csak mikrohullámú sütőben melegíti fel. A legjobb érzékszervi tulajdonságok eléréséhez minden termék esetén javasolt a gyártó által a címkén feltüntetett elkészítési javaslatot követni"- írja a Facebookra kitett válaszában a hatóság.
Hoztunk néhány receptet is ezzel a népszerű alapanyaggal - ha nem főzitek, sütitek vagy mikrózzátok, próbáljátok ki ezeket!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.