A „potyolás” egy kifejezés, amelyet elsősorban Magyarország bizonyos vidéki tájain használnak a hús klopfolására. Bár manapság kevésbé elterjedt, a szó gyökerei a népi nyelvben keresendők, és a „potyogás” szóból eredhet, utalva a művelet során keletkező kopogó hangokra. A leginkább erdélyi területen használatos kifejezés egyébként Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében is ismert lehet, de itthon már szinte teljesen kikopott a mindennapi beszédből.
Tóth Andi természetesen nem hagyta szó nélkül, hogy a műsorban mindenki meglepődött szóhasználatán.
Nálunk így mondták gyerekkoromban, ezt szoktam meg
– magyarázta mosolyogva, miközben folytatta a hússzeletek klopfolását. A közösségi médiában a „potyolás” kifejezés azonnal virálissá vált, és sokan kezdtek el érdeklődni a szó eredete iránt. Egyes kommentelők nosztalgikus hangulatba kerültek, hiszen gyerekkorukban hallották utoljára ezt a szót nagyszüleiktől.
Annyira jó, hogy Tóth Andi egy kicsit visszahozta a régi időket! Nálunk is így mondták, de már teljesen elfelejtettem ezt a szót
– írta egy felhasználó. Mások viszont inkább értetlenkedtek:
Mi az, hogy potyolás? Ez komoly? Én klopfolásnak ismertem.
Tóth Andi példája ismét rámutat arra, milyen színes és változatos a magyar nyelv. Főzős műsorának nézői nemcsak a finom recepteket vihették magukkal, hanem egy kis nyelvi ismeretet is szerezhettek. Az énekesnő egyébként nem először mutatta meg, hogy a konyhában is van helye egyedi stílusának, hiszen különleges kifejezéseivel, és a főzés iránti lelkesedésével a jövőben is magára vonja majd a figyelmet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.