Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Mákos guba
Kínai szezámmagos csirke
Dubarry-csirkemell
Kijevi csirkemell rizibizivel
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Klasszikus grízgaluska leves
Babgulyás
Tárkonyos csirkeraguleves
Vadas marha
Dödölle - az eredeti recept
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Mézes-mustáros csirkemell
Zsemlegombóc
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Kapros tökfőzelék virslivel
Epres blondie
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Körömpörkölt csülökkel
Érdekességek

Tóth Andi potyolása felrobbantotta az internetet, videón mutatta meg, hogyan csinálja

Tóth Andi
Fotó: Videograb
Tóth Andi, a népszerű énekesnő ismét mosolyt csalt a nézők arcára, amikor saját főzős műsorában különleges szóhasználatával hívta fel magára a figyelmet. A műsor során éppen húst készített elő, amikor a klopfolás helyett a „potyolás” kifejezést használta. Az internet népe azonnal felkapta a fejét a szó hallatán, hiszen sokan nem is ismerték ezt a kifejezést.

A „potyolás” egy kifejezés, amelyet elsősorban Magyarország bizonyos vidéki tájain használnak a hús klopfolására. Bár manapság kevésbé elterjedt, a szó gyökerei a népi nyelvben keresendők, és a „potyogás” szóból eredhet, utalva a művelet során keletkező kopogó hangokra. A leginkább erdélyi területen használatos kifejezés egyébként Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében is ismert lehet, de itthon már szinte teljesen kikopott a mindennapi beszédből.

@atothandiii.fan Klopfolás vagy potyolás? Ti hogy mondjátok?🫣😂@Tóth Andi @Max rendelünk! #tothandi #goviral #fyp #maxrendelunk ♬ eredeti hang - 👑ᴀᴛᴏᴛʜᴀɴᴅɪ👑

A nézők reakciói

Tóth Andi természetesen nem hagyta szó nélkül, hogy a műsorban mindenki meglepődött szóhasználatán. 

Nálunk így mondták gyerekkoromban, ezt szoktam meg

– magyarázta mosolyogva, miközben folytatta a hússzeletek klopfolását. A közösségi médiában a „potyolás” kifejezés azonnal virálissá vált, és sokan kezdtek el érdeklődni a szó eredete iránt. Egyes kommentelők nosztalgikus hangulatba kerültek, hiszen gyerekkorukban hallották utoljára ezt a szót nagyszüleiktől. 

Annyira jó, hogy Tóth Andi egy kicsit visszahozta a régi időket! Nálunk is így mondták, de már teljesen elfelejtettem ezt a szót

– írta egy felhasználó. Mások viszont inkább értetlenkedtek: 

Mi az, hogy potyolás? Ez komoly? Én klopfolásnak ismertem.

 

Nyelvi sokszínűség a konyhában

Tóth Andi példája ismét rámutat arra, milyen színes és változatos a magyar nyelv. Főzős műsorának nézői nemcsak a finom recepteket vihették magukkal, hanem egy kis nyelvi ismeretet is szerezhettek. Az énekesnő egyébként nem először mutatta meg, hogy a konyhában is van helye egyedi stílusának, hiszen különleges kifejezéseivel, és a főzés iránti lelkesedésével a jövőben is magára vonja majd a figyelmet.

SZAVAZÁS

Ti potyoljátok vagy klopfoljátok a húst?

 

 

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.