A zöldségek színe és tápanyagtartalma blansírozással, más néven sokkolással őrizhető meg a leghatékonyabban: a nyers hozzávalókat pár percre dobd lobogó vízbe, majd hirtelen hűtsd le egy tál jeges vízben. Ezzel a módszerrel nemcsak a harsogó színek maradnak meg, de egyes termények meghámozása is könnyebbé válik: a paradicsom vagy a barack héja például könnyen elválik majd a húsától.
Az ízletes szószok készítésének alaptechnikája, melynek révén egymással nem keveredő folyadékokból készíthetsz homogén, krémes elegyet – például tojásból és olajból majonézt. Fontos, hogy folyamatos kevergetés mellett, apró cseppenként add hozzá az egyik folyadékot a másikhoz, máskülönben finom szósz helyett furcsa állagú kotyvalék lesz a végeredmény! A selymes krémeket érdemes azonnal lehűteni, akár fagyasztani is, így sokkal tovább megőrzik az állagukat.
Az eljárás során különféle folyadékokban hagyunk állni gyümölcsöket és zöldségeket, hogy megpuhuljanak, és átvegyék a folyadék ízét. Áztathatsz aszalt gyümölcsöket rumban és almalében, epret és sárgadinnyét balzsamecetben, a friss gyümölcsöket pedig akár a saját levükben is. Ehhez szeleteld fel őket, cukrozd meg alaposan, és hagyd, hogy maguktól megpuhuljanak. Alkalmazhatod a zöldségeknél is: a kelkáposztalevél sóba és citromlébe áztatva saláták ízletes hozzávalója, a sós-ecetes vízben pácolt lila hagymából pedig pikáns savanyúságot készíthetsz, ami jól illik hidegtálakhoz és burgerekhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.