A füstös, gazdag leves elkészítésének számos módja van. A legtöbb esetben füstölt csülök vagy füstölt tarja képezi a leves alapját, ez adja meg a jellegzetes ízét és teszi a levest kellően tartalmassá. A bab mibenléte szintén fontos kérdés, sokan az egynemű bablevesekre esküsznek, de van, aki szívesen keveri a különféle babokat, s színesíti a levesét lóbabbal, gyöngybabbal vagy épp vesebabbal. Ennek a megoldásnak egyetlen – kiküszöbölhető – hátulütője van: nagyon oda kell figyelni, hogy melyik bab mennyi főzési időt igényel, s ennek megfelelően kell a leveshez adni, hogy egyszerre főljön meg a kicsi és a nagy is.
A bablevesben a hús és a bab mellett jó helyen vannak a különféle zöldségek is. Leggyakrabban különféle gyökérzöldségeket főznek a bableveshez, de a krumpli, sárgarépa, fehérrépa mellett zeller és csicsóka is kerülhet a levesbe, illetve más hüvelyesekkel, káposztafélékkel tovább turbózhatjuk a fogást.
A leves tartalmasságát megadhatjuk egy klasszikus rántással, valamint a tejfölös habarás is jól áll a bablevesnek. Ez utóbbit könnyen elkészíthetjük liszt nélkül, csupán egy kis burgonya- vagy kukoricakeményítőre van szükség. A sűrűség beállításához liszttel vagy keményítővel be is staubolhatjuk a levest, ez azért jó megoldás, mert így nem kerül a levesbe felesleges zsiradék, mint a rántás esetében, de nem is visszük el tejfölös irányba. Szintén ideális megoldás, ha a levesben főtt zöldségek egy részének pürésítésével oldjuk meg a sűrítést.
A bableveshez dukál még a tészta is, ami lehet kifőtt levesbetét, de nokedlivel, csipetkével, lebbenccsel vagy pirított fordos kockával is gazdagíthatjuk az ételünket. Ha nem szeretnénk a levesbe tenni a tésztát, akkor süssünk mellé fokhagymás lepényt, nagyon ütős párost alkotnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.