A redőny az egyik legnépszerűbb árnyékoló, ráadásul remek hangszigetelő, így többé már az utcazaj sem zavarja meg a pihenésünket. A nagyobb ablakokon vagy teraszon lévő redőnyt akár utólag is átalakíthatjuk motorosra, így távirányítóval vezérelve még a kanapén fekve is kényelmesen besötétíthetünk.
Ha nincs pénzünk redőnyre, a zsaluziát utólag is felszerelhetjük bármilyen nyílászáróra. Anyaga lehet fém vagy műanyag. Előnye, hogy a lamellák elforgatásával vagy felhúzásával könnyedén szabályozhatjuk a szobába jutó fény mennyiségét.
Ha szeretnénk szabályozni a szobába érkező fény mennyiségét, akkor a reluxát érdemes beszerelni. Arra figyeljünk, hogy a fém lamelláinak domború oldala mindig a sugárzó hő irányába, nyáron az ablak, télen pedig a szoba felé mutasson.
Ha régi nyílászáróink vannak, melyek már nem jól szigetelnek, érdemes lecserélni a sötétítő függönyt egy hőszigetelő, úgynevezett black out függönyre. A hőmegtartó tulajdonsága mellett sötétítőként is funkcionál, így akár redőny helyett is használhatjuk.
Korábban az irodaházakban volt népszerű, de ma már a családi házakban is hódít a szalagfüggöny. A sötétítőfüggönnyel ellentétben ennél a megoldásnál tetszőlegesen szabályozhatjuk a fény mennyiségét. Érdemes olyan világos színben gondolkodni, ami a szoba többi textilével is harmonizál.
A zsalugáterek az épület homlokzatát is díszítik. A mozgatható lamellás változatnál a kívánt napfény és levegő mennyiségét tetszőlegesen szabályozhatjuk. Léteznek egy-, két-, sőt akár három-vagy négyszárnyúak is, ez utóbbi harmónikaszerűen nyitható és zárható.
A tetőtéri szobák ablakaira tökéletes választás lehet a roletta, amit akár két ablak közé is felszerelhetünk. Rendelhető fényáteresztő anyaggal, ami átengedi a fényt, míg a fényzáró anyag teljes sötétséget biztosít.
A roletta továbbfejlesztése a sávroló, aminél nem egy, hanem két textília mozog párhuzamosan egymás mögött. Ha kell, sötétítőfüggönyként funkcionál, de akár úgy is beállíthatjuk, hogy beengedjék a fényt.
Dekorációs céllal is dönthetünk a hővédő fólia mellett. Felhelyezése rendkívül egyszerű, a kétoldalas szalag segítségével szinte pár perc alatt felragasztható. Csupán egy hajszárítóra lesz szükségünk, hogy a felragasztott réteget egyenletesre, légbuborékok nélkül tudjuk az üvegre simítani.
Ha szeretnénk kellemes árnyékban hűsölve elmenekülni a forróság elől, akkor a terasz vagy erkély fölé tökéletes választás lehet a napellenző. Amellett, hogy stílusos dísze lehet házunknak, a napellenző mögötti helyiséget is hűvösebben tartja.
(Forrás: Fanny magazin)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.