Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Farsangi szalagos fánk
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Klasszikus kuglóf
Körömpörkölt csülökkel
Babgulyás
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Hagymás rostélyos
Mézes-mustáros csirkemell
Mákos guba
Rakott zöldbab darált hússal
Klasszikus grízgaluska leves
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Tárkonyos csirkeraguleves
Finomfőzelék
Klasszikus stíriai metélt
Krémes spenótfőzelék
Csupacsokis brownie
Praktikus

A fügefa szaporítása: ezzel a módszerrel garantált a siker!

Ha van otthon vagy az ismeretségei körödben egy jól termő, finom gyümölcsöt adó fügefa, érdemes szaporítani. Máris eláruljuk, hogyan csináld!

A fügefa szaporítása több módon is lehetséges. Mi most egy tényleg nagyon egyszerű módszert mutatunk, amihez nincs másra szükséged, mint egy jól termő fügefára és egy kis dobozos koktélparadicsomra – pontosabban csak a dobozára. Ezeket a dobozokat ugyanis fölül és alul szellőző lyukakkal látták el, ami elengedhetetlen a sikerhez.

A paradicsomos doboz tökéletes lesz! / Fotó: Lakáskultúra
A paradicsomos doboz tökéletes lesz! / Fotó: Lakáskultúra

A doboz és a fa

Vágd ketté a dobozt az oldala mentén, töltsd meg virág- vagy palántafölddel, és erősítsd a fügefa ágára úgy, hogy teljesen körbeölelje. Enyhén nedvesítsd meg a földet, és folyamatosan tartsd is nedvesen. A paradicsomos doboz szellőző nyílásain keresztül tudod öntözni. Mivel a fügenövény szeptember végéig aktív növekedési fázisban van, az állandó nedvesség arra készteti a dobozba zárt ágrészt, hogy azon a szakaszon is fejlesszen gyökeret. Hamarosan meg is jelennek a gyökérkezdemények, majd gyökerek a dobozon belül.

Ha kell, ragasztószalaggal körbetekerheted a dobozt / Fotó: Lakáskultúra
Ha kell, ragasztószalaggal körbetekerheted a dobozt / Fotó: Lakáskultúra

Ősszel irány a cserép!

Nyár végére meggyökeresedik az új fügenövény. Ekkora már az átlátszó dobozon belül is jól látható lesz, hogy sok, egészséges gyökeret fejlesztett a szár. Vágd el óvatosan a doboz alatt a szárat, és ültesd át cserépbe az új fügecsemetét. Mivel még kicsi, nem tanácsos a szabadba kiültetni, inkább vidd be hűvös, legfeljebb 10 fokos helyiségbe, és ott teleltesd át; időnként öntözd meg. Tavasszal aztán ki is ültetheted a fügédet, hamar meg fog eredni.

A hagyományos dugványozáshoz képest azért is előnyösebb ez a módszer, mert nagyobb, életerősebb csemetét tudsz kiültetni a kertbe, és a második évben jó eséllyel már egy-két termést is hozni fog. A harmadik évben pedig rendesen beindul, és hatalmasra nő a fügefád.

Forrás: lakáskultúra

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.