A legfontosabb lépés, hogy mielőtt elindulunk a fesztiválra, készítsünk egy költségvetést. Ebben fixáljuk le, hogy mennyi lehet a napi maximum költésünk. Ebbe számoljuk bele a frissítőket, az étkezést és a csomagmegőrző árát. Ha már megvan a napi összeghatár, akkor ennek megfelelően állítsuk át a napi limitet a bankkártyánkon, mert így biztosan nem költünk többet a megengedettnél. Ez akkor is jól jön, ha elveszítjük a kártyánkat, hiszen így majd nem tudnak egyszerre sok pénzt leemelni róla.
Ha a bankkártyát nem szeretnénk magunkkal vinni, akkor használjuk a fesztivál saját feltöltős kártyáját. Ez szinte az összes ilyen rendezvényen már bevett dolog, aminek a lényege, hogy annyi pénzt tudunk rá feltenni, amennyit szeretnénk, és ezzel lehet fizetni a fesztiválon. Különösen előnyös, ha készpénzünk van, ugyanis bent csak kártyás fizetés a megengedett. Inkább rakjunk rá többször kevesebbet, így nem költekezünk túl. Ha a buli végén még maradt rajta valamennyi összeg, akkor azt vissza lehet váltani.
Magyarországon nemcsak a fesztiválokon, hanem a legtöbb szórakozóhelyen már „repoharakat” adnak, amiknek a lényege, hogy környezetbarátok és visszaválthatóak. Úgy működik, hogy mikor kikérjük az első italunkat, akkor rá kell fizetnünk néhány száz forintot, ami a pohár betétdíja, utána ezt minden alkalommal, amikor újra kérnénk egy italt, magunkkal kell vinnünk a pulthoz. Az este végén pedig visszaválthatjuk, és vagy visszakapjuk a pénzt vagy egy tokent, amit egy következő alakommal szintén beválthatunk pohárra.
A banktól kérhetjük, hogy minden tranzakcióról küldjön a telefonunkra egy SMS-t. Ez egy nagyon hasznos funkció, mert így néhány pillanat alatt nyomon tudjuk követni, hogy mennyit költöttünk el, ami egy visszatartó erő lehet.
A nagyobb fesztiválokra általában a szupermarketek is kitelepülnek, ami sokat számít, ha spórolni szeretnénk. Ezeken a helyeken ugyanis a rendes bolti árakon juthatunk hozzá az ételhez és italhoz. Arra figyeljünk, hogy általában elég nagy a sor a benti üzleteknél, ezért mindig előre tervezzük meg, hogy miket szeretnénk, nehogy valami fontos kimaradjon.
A kempingbe bevihetünk magunkkal ételeket és alkoholmentes italokat. Ha kocsival megyünk, akkor érdemes lehet beraktározni olyanokból, amik nem romlandóak. Ugyanis ilyenkor sok helyen előfordul, hogy a fesztivál környéki kisboltok megemelik az áraikat. Vigyünk magunkkal például konzerveket, kenyeret és a kedvenc rágcsálnivalóinkat, ha ránk törne az éhség.
A rendezvényeken nemcsak az alkoholos italok eszméletlen drágák, hanem az alkoholmentesek is. Mindig legyen nálunk egy kulacs vagy vizesüveg, ezeket be tudjuk vinni magunkkal. Ráadásul egyre több helyen találunk ivókutakat, amikből újra is tudjuk tölteni a flakonunkat.
A fesztiválozás kritikus pontja a lemerülő telefonok hada. A szervezők készülnek ingyenes töltőállomásokkal, viszont ezek sajnos a legtöbbször tele vannak. Találunk fizetős verziókat is, de spórolhatunk, ha viszünk magunkkal egy külső akkumulátort, amivel bárhol és bármikor tudjuk tölteni mobilunkat.
(Nyitókép: Shutterstock)
Forrás: Fanny magazin
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.