Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Praktikus

Buli indul: így spórolj a fesztiválokon!

A fesztiválozás nem a legolcsóbb program, hiszen a jegy mellett az is komoly össze, amit a helyszínen kifizetünk ételre és italra. Mutatjuk, hogyan lehet okosan gazdálkodni, és kevesebb pénzből megúszni azt a néhány napot, amit a gondtalan szórakozásra szánunk.

A legfontosabb lépés, hogy mielőtt elindulunk a fesztiválra, készítsünk egy költségvetést. Ebben fixáljuk le, hogy mennyi lehet a napi maximum költésünk. Ebbe számoljuk bele a frissítőket, az étkezést és a csomagmegőrző árát. Ha már megvan a napi összeghatár, akkor ennek megfelelően állítsuk át a napi limitet a bankkártyánkon, mert így biztosan nem költünk többet a megengedettnél. Ez akkor is jól jön, ha elveszítjük a kártyánkat, hiszen így majd nem tudnak egyszerre sok pénzt leemelni róla.

A gondtalan fesztiválozáshoz előrelátónak kell lenni pénzügyekben is / Fotó: Shutterstock
A gondtalan fesztiválozáshoz előrelátónak kell lenni pénzügyekben is / Fotó: Shutterstock

Bankkártya nélkül

Ha a bankkártyát nem szeretnénk magunkkal vinni, akkor használjuk a fesztivál saját feltöltős kártyáját. Ez szinte az összes ilyen rendezvényen már bevett dolog, aminek a lényege, hogy annyi pénzt tudunk rá feltenni, amennyit szeretnénk, és ezzel lehet fizetni a fesztiválon. Különösen előnyös, ha készpénzünk van, ugyanis bent csak kártyás fizetés a megengedett. Inkább rakjunk rá többször kevesebbet, így nem költekezünk túl. Ha a buli végén még maradt rajta valamennyi összeg, akkor azt vissza lehet váltani.

Váltsuk vissza a poharakat

Magyarországon nemcsak a fesztiválokon, hanem a legtöbb szórakozóhelyen már „repoharakat” adnak, amiknek a lényege, hogy környezetbarátok és visszaválthatóak. Úgy működik, hogy mikor kikérjük az első italunkat, akkor rá kell fizetnünk néhány száz forintot, ami a pohár betétdíja, utána ezt minden alkalommal, amikor újra kérnénk egy italt, magunkkal kell vinnünk a pulthoz. Az este végén pedig visszaválthatjuk, és vagy visszakapjuk a pénzt vagy egy tokent, amit egy következő alakommal szintén beválthatunk pohárra.

A repoharakat buli után vigyük vissza / Fotó: Shutterstock
A repoharakat buli után vigyük vissza / Fotó: Shutterstock

Kérjünk a banktól értesítést

A banktól kérhetjük, hogy minden tranzakcióról küldjön a telefonunkra egy SMS-t. Ez egy nagyon hasznos funkció, mert így néhány pillanat alatt nyomon tudjuk követni, hogy mennyit költöttünk el, ami egy visszatartó erő lehet.

Válasszuk a benti boltokat

A nagyobb fesztiválokra általában a szupermarketek is kitelepülnek, ami sokat számít, ha spórolni szeretnénk. Ezeken a helyeken ugyanis a rendes bolti árakon juthatunk hozzá az ételhez és italhoz. Arra figyeljünk, hogy általában elég nagy a sor a benti üzleteknél, ezért mindig előre tervezzük meg, hogy miket szeretnénk, nehogy valami fontos kimaradjon.

Raktározzunk nem romlandóból

A kempingbe bevihetünk magunkkal ételeket és alkoholmentes italokat. Ha kocsival megyünk, akkor érdemes lehet beraktározni olyanokból, amik nem romlandóak. Ugyanis ilyenkor sok helyen előfordul, hogy a fesztivál környéki kisboltok megemelik az áraikat. Vigyünk magunkkal például konzerveket, kenyeret és a kedvenc rágcsálnivalóinkat, ha ránk törne az éhség.

Az ételekért sokszoros árat fizethetünk a fesztiválok területén belül / Fotó: Shutterstock
Az ételekért sokszoros árat fizethetünk a fesztiválok területén belül / Fotó: Shutterstock

Az alkoholmenteset bevihetjük

A rendezvényeken nemcsak az alkoholos italok eszméletlen drágák, hanem az alkoholmentesek is. Mindig legyen nálunk egy kulacs vagy vizesüveg, ezeket be tudjuk vinni magunkkal. Ráadásul egyre több helyen találunk ivókutakat, amikből újra is tudjuk tölteni a flakonunkat.

Telefontöltés ingyen

A fesztiválozás kritikus pontja a lemerülő telefonok hada. A szervezők készülnek ingyenes töltőállomásokkal, viszont ezek sajnos a legtöbbször tele vannak. Találunk fizetős verziókat is, de spórolhatunk, ha viszünk magunkkal egy külső akkumulátort, amivel bárhol és bármikor tudjuk tölteni mobilunkat.

(Nyitókép: Shutterstock)

Forrás: Fanny magazin

Ajánljuk még:

A MÉRET ÉS A LÉNYEG: NAGY ZENEI HELYSZÍNEK A SZIGETEN>>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.