Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Minestrone recept
Minestrone
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Praktikus

Így ültesd ki az aldis krizantémot ősszel, hogy sokáig pompázzon

Ilyenkor ősszel, nem csak a virágosoknál, hanem a szupermarketek polcain is megjelennek a színpompás krizatném bokrok. Rendkívül tágtűrésű cserjét ilyenkor is kiültetheted, és ha megfelelően gondozod, tavasszal hajtásokat növeszt, és nyáron pompás virágdíszbe borul! Ehhez adunk néhány tippet.

A nálunk csak temetővirágként emlegetett krizantém ilyenkor éli világát: amikor már minden elvirágzott, ő akkor ontja színpompás vagy éppen hófehér, nagyfejű, vagy épp apró virágait. Mivel a krizantém igen jól űri a hideget, megfelelő ápolás mellett dúsan virágzik, érdemes nem csupán a Mindenszentek jelképeként gondolni rá, hanem úgy is, mint ami még hetekig színt visz a szürke, őszi napokba. Tehát, irány a legközelebbi Aldi, Lidl vagy Tesco, ahol most jó áron beszerezhetünk egy-két tövet, és kezdődjék az ültetés - máris mondjuk, hogyan!

Mivel a krizantém igen jól űri a hideget, megfelelő ápolás mellett dúsan virágzik, érdemes nem csupán a Mindenszentek jelképeként gondolni rá (Fotó: Shutterstock)
Mivel a krizantém igen jól űri a hideget, megfelelő ápolás mellett dúsan virágzik, érdemes nem csupán a Mindenszentek jelképeként gondolni rá (Fotó: Shutterstock)


  1. A műanyag cserepet többször kissé összenyomva óvatosan kivesszük belőle a növényt.
  2. A tőzeges földet leszedjük a gyökérzetről úgy, hogy az ne sérüljön. Erre azért van szükség, mert a növényünk így sokkal lazább földbe kerül, hamarabb kiheveri az átültetést, hamarabb hoz új gyökereket.
  3. A földet tekinve nem különösebben igényes fajta, tulajdonképpen bármilyen talajban megél. Ha tehetjük, válasszunk jó minőségű, gazdag virágföldet, olyan talajt, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű. Ha ládába vagy cserépbe ültetjük, mindig lyukas aljú edényt használjunk!
  4. Novemberben miután elvirágzott, a szárait visszametszhetjük a talaj szintje felett kb. 5 centire, ám arra figyeljünk, hogy a metszés után 3-4 nappal ne csökkenjen fagypont alá a hőmérséklet, különben a növényünk kifagyhat.
  5. A talajra terítsünk szét egy réteg talajtakaró anyagot (mulcs, fűkaszálék, lomb), de arra ügyeljünk, hogy közvetlenül a növény tövénél ne halmozzuk a takaróanyagot túl magas és tömött kupacba, mert ez rothadást okozhat.
  6. A krizantém kedveli a sok vizet, ezért tartsuk mindig kissé nyirkosan a földjét! Öntözéskor - reggel vagy estefele a legideálisabb - ügyeljünk arra, hogy a leveleket minél kevesebb nedvesség érje, így elkerülhető a gomba- és baktériumos betegségek kialakulása. Kéthetente-hetente (öntözéstől, eső mennyiségétől függően) távolítsuk el az ágyásból a gyomnövényeket és lazítsuk fel kissé a talaját (óvatosan, a gyökerekre vigyázva). Tavasztól rendszeresen öntözzük az időjárás és a talaj/virágföld vízmegtartó képességének függvényében.
  7. Ha az elnyílt virágokat kora tavasztól kezdve lecsípjük, akkor azok helyén újabbak fognak fejlődni. Ha a csúcshajtásokat kéthetente eltávolítjuk, elősegítjük a növény oldalirányú növekedését is és a szép virágzást is. A növényt a virágok eltávolítása előtt és után tápoldatozhatjuk.

(Forrás: balkonlada.hu, edenkert.hu, agroforum.hu; borítókép: Shutterstock)

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.