Először is fontos, hogy mindig tájékozódj az adott fajtáról, hiszen egyáltalán nem mindegy, mennyi ételre van szüksége, mint ahogyan az sem, mekkora a mozgásigénye. Amennyiben sokat sportolsz, és a kutyádat is magaddal tudod vinni, akkor bátran tarthatsz egy mozgékonyabb ebet.
A Bors cikkéből az is kiderül, hogy ha kicsit türelmetlenebb vagy, akkor hozzád olyan kutya illik, amelyik könnyen tanítható. Az engedelmesség rendkívül lényeges a lakásban tartott ebek esetében.
Amennyiben társasházban laksz, akkor a szomszédokra is figyelj, kérdezd meg tőlük, mennyire zavarná őket, ha esetleg ugat a kutya. Ha albérletben laksz, akkor pedig a főbérlőtől kell engedélyt kérni a kutyatartásra.
Mielőtt hazavinnél egy kutyust, gondold át, hogy mennyi időt tudsz majd vele foglalkozni. Váratlan helyzetekre is érdemes felkészülni, ugyanis könnyen előfordulhat, hogy nem azt kapod, amit vártál. Lehet, hogy a kis házi kedvenced egészen másképpen viselkedik majd, mint ahogyan azt elképzelted.
A kutyanevelés során legyél mindig következetes, tanítsd meg mindenre, amire csak lehet. Ha nem szeretnéd, hogy folyton a kanapén pihenjen, akkor azt kisebb korában sem szabad megengedned neki. Már az elején szoktasd hozzá, hogy milyen szabályokat kell követnie, és minél előbb alakíts ki egy rutint, amiben a legfontosabb elem a rendszeresség.
A következetes kutyanevelés azért is fontos, mert egyáltalán nem mindegy, hogyan viselkedik akkor, amikor egyedül marad otthon. Akár a kennelhez is hozzászoktathatod, de fontos, hogy ehhez a helyhez pozitív élményeket kössön a kutyus. Ehhez jó megoldás például, ha a jutalomfalatot a kennelben kapja meg.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.