Érdemes tudni, hogy a patkányok mindenevők, így tehát minden eléjük kerülő táplálékot szívesen elfogyasztanak: ezek lehetnek zöldségek vagy gyümölcsök, de persze az állateledel, és a szemét- és komposzthalmok is igazi csemegét jelentenek számukra.
Nem is kérdés tehát, hogy a patkányokat mi magunk csalogatjuk a kertünkbe, főleg akkor, ha olyan sűrűn benőtt részeket is találnak az udvaron, ahol a kicsinyeiket biztonsággal felnevelhetik. Emellett arra is figyelni kell, hogy ne legyenek rések, lyukak a ház, a garázs vagy a pince falán, ezeken a helyeken ugyanis könnyedén bejuthatnak a patkányok az ingatlanba.
Mivel a patkányok nem bírják az ammónia szagát, ezért érdemes egy tálban összekeverni négy csésze vizet, két csésze ammóniát és két teáskanál mosószert. Ezt a keveréket tegyük olyan helyre, ahol felbukkanhatnak a rágcsálók, ha szükséges, akkor rakjunk ki többet is belőle.
Számos olyan ultrahangos eszköz kapható, amelyek speciális rezgésekkel riasztják el a rágcsálókat. Léteznek napelemes készülékek is, amelyek a kert napos részére helyezve fel is töltődnek.
Mivel a patkányok egyáltalán nem kedvelik a macskákat, ezért nagyon jól jön, ha van a háznál cica. Ilyen esetben macskamentát is érdemes ültetni a kertbe, ugyanis a macska szereti ezt a növényt, ezért szívesebben lesz majd az udvaron.
Mivel a fokhagyma távol tartja a rágcsálókat, ezért ezt a fűszernövényt mindenképpen érdemes termeszteni a kertben. Ha nincs erre lehetőségünk, akkor akár cserépben is kihelyezhetünk néhány tő fokhagymát, illetve fel is apríthatunk pár gerezdet, és kirakhatjuk a veszélyeztetett zónák környékére.
Érdemes tudni, hogy a fokhagymán kívül a menta, a bazsalikom, az oregánó, a kakukkfű és a levendula is hatékony a patkányok ellen.
Forrás: Agrárszektor
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.