Virslis lencsesaláta recept
Virslis lencsesaláta
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta recept
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta
Mézes-sörös sült oldalas recept
Mézes-sörös sült oldalas
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Lencsegulyás recept
Lencsegulyás
Lencsegulyás recept
Lencsegulyás
Klasszikus töltött káposzta recept
Klasszikus töltött káposzta
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Lencseleves gazdagon recept
Lencseleves gazdagon
Klasszikus korhelyleves recept
Klasszikus korhelyleves
Lencsefőzelék recept
Lencsefőzelék
Mákos guba  recept
Mákos guba
Elronthatatlan sajtos pogácsa recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Diéták

Szőlőkúra kívül-belül

A szőlő fogyókúrához és méregtelenítéshez egyaránt kiváló. Három hétre ajánlott tervezni: az elsőn megtisztul a vér, a másodikon távoznak a szervekben felgyűlt méreganyagok, a harmadik hétre pedig az egész test regenerálódik. A szőlőt bőrünk táplálására is felhasználhatjuk, kívül is eredményesen hat.

A szervezet sav-bázis egyensúlyának felbomlása, savas irányba tolódása igen ártalmas lehet. A gyümölcskúrák hatása a feltételezésektől eltérően lúgos; évenként egy-két tisztítást nagyon meghálál a szervezetünk.

A szőlőkúra vitalizál a közelgő tél előtt
A szőlőkúra vitalizál a közelgő tél előtt

A szőlő élettani hatása

A szőlő teljes értékű táplálék. Akár esszük, akár a levét isszuk, élettani hatása rendkívül kedvező, ásványi anyagokban és gyümölcssavakban gazdag, így segíti a szervezet harmonikus működését. Igen nagy a vértisztító és az idegerősítő hatása, jó izomregeneráló, a bélbetegségeket is gyógyítja, fokozza az epe elválasztását, megakadályozza a vese- és a hólyagkövesedést. Reuma vagy májbetegségek esetén a fehér szőlő előnyös, hasmenés ellen a savanyú szőlőket ajánljuk.

A gyümölcsben valamennyi B-vitamin megtalálható, különösen sok B12-t tartalmaz, miközben a fruktóz csak mérsékelten emeli a vércukrot. Gazdag folsavban, ami a vérképzésben fontos. Magas C-vitamin tartalma a méreganyagokat köti meg, fontos antioxidáns.

A vörös és a fekete szőlő gazdag bioflavonoidokban, ezek is antioxidáns hatásúak: a szabadgyököket megkötik, védelmet nyújtva a rák, a szívkoszorúér és a keringési rendszer betegségei ellen. A fürtök sok mangánt, káliumot és magnéziumot is tartalmaznak, a szőlő rostanyagai elősegítik az emésztést.

Kúraszerű fogyasztása tisztító hatású
Kúraszerű fogyasztása tisztító hatású

– betegség után, lábadozáshoz – vérszegénység esetén – fizikai vagy ideggyengeségre – székrekedés, aranyér ellen – mindenféle gyulladásos megbetegedés idején – májpangásra, gyomorhurutra és női betegségekre

A pontos diéta

A 3-4 hetes kúra a leghatásosabb, de a rövidebb időre tervezett méregtelenítés is hasznos. Nem ajánlott cukorbetegeknek, szoptatós anyáknak és bélhurutosoknak!

A kúra előtti napon már csak könnyű ételeket fogyasszunk (natúr zöldségeket vagy egyszerű salátákat), az előestén keverjünk el 2 evőkanál lenmagot egy pohár vízben, és igyuk meg.

A kúra idején minden nap hasonlóan étkezzünk! Ez egy kicsit unalmas lehet, de megéri.

  • Reggel éhgyomorra igyunk meg 2-3 deci savanyú káposztalevet, a reggeli egy tálka müzli tejjel vagy egy-két pohár élőflórás joghurt.
  • Délelőtt igyunk sok gyógyteát, gyümölcslevet, ásványvizet, és együnk meg 3-4 fürt szőlőt. A legalkalmasabbak a nagy szemű, vékony héjú, kevés magvú csemegeszőlő-fajták. A gyümölcsöt alaposan mossuk meg, a szemeket lassan rágjuk, a héját és a magját is együk meg!
  • Délben natúr zöldségleves a menü (babon kívül bármilyen alapanyagból, tetszés szerint fűszerezve).
  • Délután igyunk sok folyadékot, és megint 3-4 fürt szőlő következik.
  • Este vegyes salátát együnk: a darabolt zöldségre tegyünk joghurtból, 2 evőkanál hidegen sajtolt olajból, fél deci vízből és fél citrom levéből készült salátaöntetet, a tetejét szezámmaggal is megszórhatjuk.

A kúra idején napi 4–5 alkalommal fogyasszunk szőlőt! Váltogatva kerüljön a tányérra a csersavban és vitaminokban gazdag kék, és az emésztőrendszer szempontjából kíméletesebb fehér szőlő.

A mediterrán államokból érkező szőlőfürtök ragyogó hatalmas szeműek, a gyümölcsöket azonban vegyszerekkel túlkezelt földben termelik, az érésük során többféle rovarölő szerrel permetezik, a szállításkor pedig viaszanyaggal szépítik, ezért minden fürtöt alaposan meg kell mosni, sőt a kúrához inkább a hazánkban termő szőlőfajtákat ajánljuk!

A kúra végén óvatosan szoktassuk emésztőrendszerünket a nehezebb ételekhez! Reggel együnk müzlit, gyümölcssalátát, joghurtot, barna kenyeret kevés vajjal és sovány sajttal, ebédre zöldséglevest, gyenge főzeléket, vacsorára pedig pár napig még készítsünk leveseket, nem puffasztó salátákat. A húsok csak pár nap múlva kerüljenek vissza étrendbe!

A szőlő magja is rendkívül értékes tápanyagokat tartalmaz
A szőlő magja is rendkívül értékes tápanyagokat tartalmaz

Szépségápolás

A szőlő gyümölcssava oldja a felső szarupikkelyeket, ezzel segíti a sejtregenerálódást, a kék szőlő levelének kivonata vízhajtó hatású, a szőlőmagolaj táplálja a bőrt, az őrölt szőlőmag pedig a tisztításról és a hámlasztásról gondoskodik.

A nők gyakori problémája a nyirokkeringés rendellenes működése miatt kialakuló vízvisszatartás, ami elsősorban feldagadó végtagokat eredményez: a bőrszövetek tömörré válnak, a test elnehezedik. Ilyenkor a keringési rendszer szívja magába a szövetek között felgyülemlő folyadékmennyiséget. A hormonális okok, a sóban gazdag étrend és a mozgáshiány miatt kialakuló vízvisszatartási problémákra nagyon jó hatással van a szőlőkúra.

A szőlőkészítmények bemasszírozásával a nyirokkeringés felgyorsul, csökken a szövetekben található felesleges vízmennyiség, és a méreganyagok eltávoznak a szervezetből.

A gyümölcs leveléből készített fürdő is tisztít és méregtelenít. A friss, megmosott szőlőleveleket tedd közvetlenül a vízbe, a szárított leveleket pedig kis zacskóban lógasd bele. A fürdő után borecetes testápolás ajánlott, majd rövid időre bugyoláld be magadat melegen.

Bőrradírként is használható: nyomjuk szét a szőlőszemeket, majd keverjük össze mandulaliszttel vagy zabpehellyel, és kis adagokban, lágyan dörzsöljük be a nyakat és a dekoltázst! A halántékon, az orron és az állon erősebben dolgozzuk el, mivel ott jobban szarusodik a bőr! A szőlőmagolaj hidratál, arclemosáshoz ideális.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.