Farsangi szalagos fánk
Káposztás tészta egyszerűen
Mákos guba
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Vadas marha
Hagymás rostélyos
Rakott zöldbab darált hússal
Finomfőzelék
Klasszikus kuglóf
Klasszikus stíriai metélt
Babgulyás
Kínai szezámmagos csirke
Epres blondie
Krémes spenótfőzelék
Körömpörkölt csülökkel
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Dödölle - az eredeti recept
Tombol a nyár, egymásba nyúlnak a meghosszabbított hőségriadók. Az extrém melegben tompulhatnak reflexeink, bágyadtabbak és dekoncentráltabbak lehetünk, ami a volán mögött igencsak veszélyes. A balesetek elkerülése érdekében érdemes pár óvintézkedést megtenni.

A tartós hőhullám megviseli az ember szervezetét , a nagy hőség pedig komoly kihívás elé állítja még a rutinos sofőröket is. Sokan talán nem is tudják, de a nyári extrém melegben sokkal körültekintőbben, óvatosabban kell közlekedni, mert ilyenkor több a közlekedési baleset. A járművezetők a hőségben általában kevésbé tudnak koncentrálni, a megszokottnál figyelmetlenebbek, sok esetben türelmetlenebbek és hajlamosabbak az agresszív, durva szabályszegésekre is. A tapasztalt vezetők jól ismerik ezeket a helyzeteket, ám néhány hasznos tanács mindig jól jöhet!

Klíma nélküli kocsiban pokoli tud lenni a forróság (Fotó: Shutterstock)
Klíma nélküli kocsiban pokoli tud lenni a forróság (Fotó: Shutterstock)


Legyen nálunk elég folyadék

Aki nehezen viseli a meleget, ebben az időszakban lehetőleg ne üljön volán mögé! Ha pedig feltétlenül vezetnünk kell, előtte pihenjük ki magunkat, a szokásosnál gyakrabban álljunk meg felfrissülni és előre tervezzük meg az útvonalat. A hőségben nagyon oda kell figyelni, hogy napi két-két és fél liter folyadékot igyunk – a legjobb választás a gyümölcstea, a cukrozatlan gyümölcslé és az ásványvíz. Mindig legyen nálunk hűtött ásványvíz!

Ne engedjük be a hőséget

Ha nem akarunk egy felforrósodott autóba beülni, lehetőleg árnyékban parkoljunk, és amennyiben útközben közben megállunk valahol, figyeljünk rá, hogy ne a tűző napon hagyjuk a gépkocsit. Az átmelegedett autóba ülve az első dolog az ablakok lehúzása legyen, hogy átszellőzzön a kocsi. A motor indítása után elindíthatjuk a légkondicionálót. Viszont a szellőzőrostélyokat ne irányítsuk közvetlenül magunkra, ebből lehet összehozni leghamarabb egy megfázást.

Öltözzünk fel megfelelően

A ruházatunkon is sok minden múlik: világos lenge ruhában sokkal jobb lesz a hőérzetünk. A napszemüveg használata ilyenkor elengedhetetlen, hiszen nem csak védi szemünket a napsugaraktól, de segítségével elkerülhetjük a hunyorgást, így jobban látunk. Azonban nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy milyen fajta szemüveget használunk! Ugyanis az olcsó UV szűrő nélküli lencsék károsabbak szemünkre, mintha semmit nem viselnénk. Ezen tehát nem érdemes spórolni!

Legyünk türelmesebbek egymással

A hőség növelheti a balesetek számát, ugyanis hatására hamarabb elfáradunk, türelmetlenebbé válunk, és drasztikusan lecsökken a koncentrálóképesség. Ilyenkor gyakran találkozhatunk ideges, lobbanékony sofőrökkel az úton, szabálytalansággal és balesetveszélyes helyzetekkel, amiket a többi vezető türelmetlensége vagy kimerültsége okozhat. A kánikulában érdemes kicsit visszavenni a tempóból. Figyelmesebb, türelmesebb vezetéssel a balesetek is megelőzhetők!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.