Epernek hívják a termesztett, nagyobb bogyókat hozó fajokat és az eperfa gyümölcsét. A szamóca nevet a kisebb szemű, vadon termő típusok kapták. Érettségükről intenzív illatuk árulkodik. Alacsony energiatartalmuk mellett ellátják a szervezetet vitaminokkal (C-, B1-, B2-, B6-vitamin, niacin) és ásványi anyagokkal (kalcium, magnézium, foszfor, mangán). Az eperlevél-gyógytea izzasztóként, vértisztítóként és bélhurut, illetve cukorbaj esetén javasolt.
Figyelem! Az eperre allergiásoknál fokozott óvatosság szükséges, mert sok esetben a levéllel való érintkezés is kiütés okozhat.
Meglehetősen sok fajtája ismert, a legelterjedtebbek a májusi korai, az egri korai, a Bigarreau Napoleon, a badacsonyi óriás és a gönci cseresznye. Cukortartalma a csonthéjas gyümölcsök között a legmagasabb, ezért az édesítőszer hozzáadása nélkül is tartósítható. Vásárláskor ép, érett szemeket válasszon, szárral együtt. Összetevői között szerepelnek a C- és a B-vitaminok, a biotin, a pantoténsav, a karotin, a nátrium, a kálium, a foszfor, a mangán és a kobalt. Szárából tisztító, vízhajtó, méregtelenítő hatású tea készíthető.
Bogyói a halvány rózsaszíntől a bíborvörösig számos árnyalatot ölthetnek. Alacsony kalória- és magas folyadéktartalmának hála a könnyű nyári étrend állandó szereplője. Kiváló C-, E-, B-vitamin-, niacin-, pantoténsav-, biotin-, magnézium-, vas-, foszfor-, réz-, cink- és mangánforrás. A leveléből főzött teát a nők évszázadok óta fogyasztják a szülés megkönnyítésére és menstruációs rendellenességek esetén. Figyelem! Emésztőrendszert érintő betegségeknél csak a magok eltávolítását követően ajánlott fogyasztani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.