Akár fejfájás, akár nátha vagy allergia gyötör, a természetben található alapanyagok segíthetnek enyhíteni a tüneteket. Ezeket nem csupán gyógytea formájában, belsőleg alkalmazhatjuk, hatásos támogatást nyújtanak például a párnába töltve is. Mutatjuk, mikből készülhet gyógyító fekhely.
A tönkölyhéj titka a kovasavban rejlik, aminek értágító és fájdalomcsillapító hatása van. A párnából a bőrön át bejut a kötőszövetekbe, így enyhíti a migrénes, reumatikus és ízületi betegségek tüneteit.
A köles a tönkölyhöz képest jóval apróbb szemű, így aki keménynek találja a tönkölypárnát, ezzel helyettesítheti. Az apró magvaknak szintén magas a kovasavtartalma, és ugyanolyan stabil támaszt is biztosítanak.
A legismertebb talán a meggymagból (vagy cseresznyemagból) készült hűtő-melegítő párna. Fülfájás, -gyulladás, húzódások, ficamok, sőt, menstruációs görcsök enyhítésére is kitűnő. A felhasználási cél függvényében tegyük néhány percre a hűtőbe, vagy melegítsük át a mikróban, ezután alkalmazzuk a kívánt területen.
A megfázásos tüneteket is enyhíthetjük egy párna segítségével. A borsmenta, kakukkfű és kamilla illóolajai a huzatra csepegtetve nyugodta alvást biztosítanak, sőt, reggelre kitisztítják a légutakat.
Ha érdekel, melyik természetes anyag segít elűzni a stresszt, vagy épp megfiatalítani a bőrt, a borsonline.hu cikkéből megtudhatod.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.