Mivel a banánnak igen magas a káliumtartalma, ezért ha sokat fogyasztasz belőle, akkor hiperkalémia jelentkezhet, ami súlyos tüneteket okozhat. Szívritmuszavarok, izomgyengeség, extrém esetben átmeneti bénulás is előfordulhat, mondjuk ehhez rengeteg banánt kellene megenni.
Érdemes tudni, hogy a kálium alapvetően segít a vérnyomás csökkentésében, és mérsékli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is. Így a kisebb mennyiségben fogyasztott banán jót tesz a szívnek.
A banánban található triptofán nevű aminosav hatásos a depresszió és a stressz ellen, mérsékli az étvágyat, sőt, az elalvást is segíti. Ez utóbbi azonban veszélyes is lehet, ha például vezetés közben eszel meg egy banánt.
Bár a fogyókúra alatt ajánlott minél több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, ám a banánra sajnos ez nem igaz, ugyanis igen magas a kalóriatartalma: két darab banán elfogyasztásával több mint 300 kalóriát is bevihetsz a szervezetedbe. Érdemes ezzel számolni a napi kalóriaszámláláskor.
Volt olyan időszak, amikor a banán tiltólistás gyümölcs volt a diabéteszben szenvedők számára, a mai ajánlások szerint azonban már be lehet illeszteni az étrendbe. Alkalmanként legfeljebb 5 dkg-ot szabad fogyasztani belőle, és a szénhidráttartalmát bele kell számítani a napi engedélyezett mennyiségbe.
(Forrás: Ripost)
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.