Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
A hideg évszakban plusz erősítésre van szüksége a szervezetünknek, amit a megfelelő táplálkozás révén meg is adhatsz számára. Kövesd dietetikusunk, Somogyi-Kovács Anita tanácsait és védd magad!

Az influenzaszezonban hajlamosak vagyunk pánikba esni és mindenféle multivitaminokat, extra dózisú C-vitaminokat beszedni. Pedig a jellemzően téli betegségek megelőzésében sokkal nagyobb szerepe van a megfelelő tápanyag- és energiaellátottságú

táplálkozásnak, valamint a szabad levegőn végzett sportnak! Mindez azt jelenti, hogy amennyiben a napi étkezés során elfogyasztott vitaminokkal, ásványi anyagokkal és antioxidánsokkal karbantartjuk a védekező-rendszerünket, még ha meg is betegszünk, kevésbé visel majd meg minket dolog. Ez alól a D vitamin a kivétel, azt sajnos megfelelő kiegészítéssel kell megoldani!

1. Vitaminok helyett zöldséget válassz!

Hazánkban nem is okoz nehézséget ősszel és télen is zöldséget fogyasztani, hiszen az ősszel betakarított, érett zöldségek és gyümölcsök (hagyma-, répa- és káposztafélék, szárított hüvelyesek, diófélék, alma, körte, naspolya, szőlő, aszalt és fagyasztott gyümölcsök stb.) és az azokból készült finomságok tápanyagban gazdagok, és sokkal jobban hasznosulnak a szervezetben, mint a „csodabogyók”!.

2. A savanyú káposzta csodát tesz!

A Magyarországon népszerű savanyúságokkal egészségesen kiegészíthetjük az étkezéseinket: a savanyú káposztánk szinte verhetetlen, és számtalan ételt készíthetünk belőle. Ideje lenne újból felfedeznünk a feketeretek-salátát vagy például a csicsókát. Használjuk napi rendszerességgel a hagymaféléket is, levesnek vagy a salátákhoz és a párolt zöldségekhez adagolva.

3. Gyümölcsöt a mélyhűtőből

A fagyasztott gyümölcsöket a joghurthoz, kefirhez adva, és egy kevés mézzel vagy házi gyümölcslekvárral ízesítve valódi, a bélflóránkat is karbantartó egészségbombát nassolhatunk! Ha egy kevés darált dióval, mandulával, zabpehellyel is dúsítjuk, tökéletes reggelivel kezdhetjük a szellemileg vagy fizikailag megterhelő munka-, illetve iskolanapot!

4. Teával védheted az immunrendszered!

A hidegebb időszakban a meleg italokis jólesnek, eljött hát az ideje a kiváló minőségű gyógynövényekből készült teák fogyasztásának. Erősíthetjük az ízüket, ha a hársteát hársmézzel, a csipkebogyóteát csipkelekvárral (hecsedli), a kamillateát pedig világos akácmézzel édesítjük. Természetesen váltogassuk a teákat, és bánjunk szűkmarkúan az édesítéssel!

Megfáztál? Gyógyulj természetesen >>>

5. Sétálj és lélegezz mélyeket!

A szabad levegőn, az erdőben vagy a vízparton tett séták és a futás szintén hozzájárul az immunrendszer támogatásához. Meglehet, hideg van, de éredmes erőt venned magadon, melegen felöltözni és sétálni egy nagyot - legalább hetente háromszor.

6. KREATÍVKODJ EGÉSZSÉGESEN

Spájzolj be télire a piacokon áruló hazai kistermelők saját termesztésű zöldségeiből-gyümölcseiből és készíts különleges, mutatós savanyúságot (pl. mini mozzarellagolyóval vagy hámozott fokhagymával töltött cékla és/vagy sárgarépa), amit akár ajándékba is adhatsz!

7. Mixelj másképp!

Ha a téli zöldségekből álló ételeket zsírszegényen, más zöldségekkel dúsítva készíted el (pl. zöldségleves lencsével, sárgarépával, zellerrel; lencsefőzelék teljes kiőrlésű liszttel és joghurttal habarva), akkor nem kell félned a pluszkilóktól! Érdemes próbálkozni az ízek kombinációival, a legsikeresebb kreációidat pedig küldd el nekünk!

Még több cikk az egészséges életmódról itt >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.